Kolejne pewne zwycięstwo. Jan Zieliński i Hugo Nys brylują w Winston-Salem

Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do półfinału debla rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Winston-Salem. W 1/4 finału Polak i partnerujący mu Monakijczyk w dwóch setach pokonali Goncalo Escobara i Ołeksandra Niedowiesowa

Marcin Motyka
Jan Zieliński Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Drugi mecz i drugie zwycięstwo bez straty seta. Jan Zieliński i Hugo Nys jak dotychczas świetnie radzą sobie w turnieju ATP w Winston-Salem. Po tym, jak na otwarcie wyeliminowali parę Alexander Erler / Lucas Miedler, w ćwierćfinale wygrali 6:3, 6:3 z ekwadorsko-kazachskim duetem Gonzalo Escobar / Ołeksandr Niedowiesow.

Podobnie jak w poprzedni mecz, tak i środowe spotkanie toczyło się pod dyktando Zielińskiego i Nysa. Polak i Monakijczyk w obu setach szybko wychodzili na prowadzenie z przewagą przełamania (odpowiednio 4:1 i 3:1), po czym kontrolowali wydarzenia na korcie.

W ciągu 70 minut gry warszawianin i partnerujący mu Monakijczyk posłali dwa asy, przy własnym podaniu zdobyli 34 z 47 rozegranych punktów, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali cztery z sześciu break pointów i łącznie zdobyli 56 punktów, o 15 więcej od rywali.

Kolejnych przeciwników rozstawieni z numerem trzecim Zieliński i Nys poznają czwartek. Będą to Amerykanie Nathaniel Lammons i Jackson Withrow bądź Włoch Simone Bolelli i Mate Pavić z Chorwacji.

Półfinał z udziałem Zielińskiego i Nysa odbędzie się w piątek.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA)
ATP 250, kort twardy, pula nagród 760,9 tys. dolarów
środa, 23 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Jan Zieliński (Polska, 3) / Hugo Nys (Monako, 3) - Goncalo Escobar (Ekwador) / Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan) 6:3, 6:3

Legenda wskazała największy problem Huberta Hurkacza. "Ma taki styl"

Czy Jan Zieliński i Hugo Nys awansują do finału?