Fręch gra dalej w US Open! Ależ rywalka na jej drodze

Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy US Open! Teraz poziom trudności znacznie wzrasta. Polkę czeka bowiem starcie z finalistką Rolanda Garrosa.

Mateusz Wasiewski
Magdalena Fręch Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch przystąpiła do tegorocznego US Open bez zwycięstwa w drabince głównej tego turnieju. Rywalką Polki była Emma Navarro. Amerykankę typowano na faworytkę meczu.

Początek spotkania okazał się udany dla naszej zawodniczki, choć sam przebieg premierowej partii był niezwykle dramatyczny. Fręch powróciła ze stanu 3:5 w gemach oraz 2-6 w tie breaku. Wygrała ostatecznie tego seta 7:6(10).

W drugim secie dominować zaczęła Navarro, która oddała przeciwniczce tylko jednego gema. O wszystkim zadecydowała trzecia partia, w której górą była podopieczna Andrzeja Kobierskiego. Łodzianka wywalczyła triumf w całym spotkaniu 7:6, 1:6, 6:2.

Przed 25-latką niezwykle trudne zadanie. Na jej drodze w drugiej rundzie stanie finalistka Rolanda Garrosa 2023 oraz niedawno zakończonego turnieju w Cincinnati. Mowa o Karolinie Muchovej.

Czeszka błyskawicznie przeszła przez mecz otwarcia. W pierwszej rundzie rozgromiła Australijkę Storm Hunter 6:4, 6:0 w nieco ponad godzinę. To będzie bardzo trudne spotkanie dla Magdaleny Fręch, ale Polka nieraz już pokazywała ogromną wolę walki w starciach ze ścisłą czołówką.

Mecz Magdalena Fręch - Karolina Muchova odbędzie się w środę. We wtorek zostaną bowiem rozegrane spotkania pierwszej rundy drugiej połowy drabinki.

Thriller z udziałem Magdaleny Fręch na początek US Open!
Udany start Igi Świątek. Sprawdź, kiedy i z kim rozegra kolejny mecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magdalena Fręch sprawi sensację i pokona Karolinę Muchovą?