Wielka mistrzyni za burtą! Świetny dzień Chinek w US Open

Wiktoria Azarenka nie podbije US Open 2023! Była liderka rankingu odpadła z nowojorskiej imprezy po porażce z Lin Zhu. Xinyu Wang zatrzymała Sarę Sorribes.

Wiktoria Azarenka PAP/EPA / SARAH YENESEL / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
Wiktoria Azarenka (WTA 18) jest dwukrotną mistrzynią Australian Open (2012, 2013). Do tego trzy razy osiągnęła finał US Open (2012, 2013, 2020). Tym razem w Nowym Jorku odpadła w II rundzie po porażce 3:6, 3:6 z Lin Zhu (WTA 44).

W ciągu 91 minut Azarenka zmarnowała trzy break pointy. Zhu zamieniła na przełamanie trzy z 12 okazji. Białorusince naliczno 17 kończących uderzeń i 31 niewymuszonych błędów. Chinka miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 15 pomyłek.

Sara Sorribes (WTA 55) w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Cleveland. Z US Open odpadła już w II rundzie po porażce 7:5, 3:6, 4:6 z Xinyu Wang (WTA 53). Był to maraton trwający dwie godziny i 52 minuty. Hiszpanka wykorzystała siedem z 16 break pointów. Chinka spożytkowała osiem z 13 szans na przełamanie. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 49 kończących uderzeń przy 55 niewymuszonych błędach. Sorribes zanotowano 14 piłek wygranych bezpośrednio i 34 pomyłki.

Sorana Cirstea (WTA 30) w 66 minut wygrała 6:3, 6:4 z Anną Kalinską (WTA 89). Rumunka zgarnęła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała trzy z sześciu break pointów. Na jej konto powędrowało 17 kończących uderzeń przy 17 niewymuszonych błędach. Kalinskiej naliczono 14 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek.

Anna Karolina Schmiedlova (WTA 64) pokonała 7:6(0), 6:2 Rebekę Masarovą (WTA 71). W pierwszym secie Słowaczka wróciła z 2:4, a mogła przegrywać nawet 2:5, ale w siódmym gemie odparła cztery break pointy. W trwającym 95 minut meczu obroniła cztery z pięciu, a wykorzystała trzy z siedmiu okazji na przełamanie.