Chwyta za serce. Piękny gest tenisisty

Pięknym gestem popisał się grecki tenisista Stefanos Tsitsipas. Zdecydował się bowiem na przekazanie pokaźnej kwoty na rzecz osób dotkniętych powodziom w swoim kraju.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / DEAN LEWINS / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Do największych tenisowych legend nie zaliczymy Stefanosa Tsitsipasa, ale do światowej czołówki już tak. Grek utrzymuje się w niej od kilku lat i przez długi czas nie powinno się to zmienić.

Tsitsipas wielokrotnie na korcie pokazywał swoje czarne oblicze. Jednak poza nim udowadnia, że ma złote serce. Potwierdził to swoim ostatnim gestem.

W ostatnim czasie czasie Grecję dotknęła fala powodzi. I z tego powodu Tsitsipas nie przeszedł obojętnie wobec ludzi, którzy doświadczyli prawdziwego dramatu.

Grecki tenisista zdecydował się przekazać 100 tysięcy euro na rzecz osób w Tesalii, które poniosły straty przez żywioł. Zabrał także głos w tej sprawie.

"To druzgocące być świadkiem tego, przez co ostatnio przechodził nasz kraj. Pokazaliśmy prawdziwego greckiego ducha, trzymając się razem i pomagając nawzajem. Musimy nadal dawać z siebie wszystko, aby pomóc naszym sąsiadom, współobywatelom i wszystkim, których to dotyczy przez pożary i powodzie. Proszę, przyłączcie się do mnie w zbieraniu funduszy, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i pomóc im jak najszybciej wrócić do swoich ukochanych domów" - brzmią słowa Tsitsipasa cytowanego przez The Tennis Latter na Twitterze.

Przeczytaj także: Zaskoczony? Taka jest różnica w zarobkach między Świątek i Sabalenką "Faktycznie widać". Świątek szczerze o relacji z Sabalenką ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Tak spędzili miesiąc miodowy


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×