Alexander Zverev grał do 3 w nocy. Pewny awans Daniła Miedwiediewa

Alexander Zverev w trzech setach pokonał Alejandro Davidovicha w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Pekinie, a mecz dobiegł końca niemal o godz. 3:00 lokalnego czasu. Pewnie do ćwierćfinału awansował Danił Miedwiediew.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / Andres Martinez Casares / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Tenisiści rzadko wiedzą, kiedy rozpoczną mecz, a nigdy nie są w stanie określić, jak długo będą grać. W sobotę boleśnie przekonali się o tym Alexander Zverev i Alejandro Davidovich, którzy pojedynek w II rundzie turnieju ATP w Pekinie rozpoczęli po północy lokalnego czasu. Ostatecznie kort opuszczali tuż przed godz. 3:00. Po 154 minutach rywalizacji Niemiec pokonał Hiszpana 6:7(4), 6:2, 6:1.

- Jestem zadowolony ze zwycięstwa. Czuję, że znacznie poprawiłem swoją grę w ostatnim czasie. Teraz muszę się zregenerować i odpocząć - powiedział, cytowany przez atptour.com, Zverev, niedawny triumfator imprezy w Chengdu.

Na swoje szczęście rozstawiony z numerem ósmym Niemiec będzie miał teraz dzień przerwy. W ćwierćfinale, w poniedziałek, zmierzy się z Nicolasem Jarrym. Chilijczyk także ma za sobą wyczerpującą batalię - po trzygodzinnym pojedynku pokonał 6:7(4), 7:6(4), 6:3 Matteo Arnaldiego, w drugiej partii broniąc trzech meczboli.

Drugi zwycięstwo bez straty seta w China Open 2023 zanotował Danił Miedwiediew. Moskwianin zaserwował trzy asy, posłał 21 zagrań kończących, wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów i wygrał 7:6(3), 6:3 z Alexem de Minaurem. - Było trudno, jak zawsze z Alexem. Jestem zadowolony ze swojego poziomu - skomentował.

Rozstawiony z numerem drugim Miedwiediew w 1/4 finału zmierzy się z Ugo Humbertem ,który w sobotę sprawił niespodziankę. Po meczu trwającym dwie godziny i 50 minut Francuz ograł 5:7, 6:3, 7:6(3) oznaczonego "piątką" Andrieja Rublowa.

China Open, Pekin (Chiny)
ATP 500, kort twardy, pula nagród 3,633 mln dolarów
sobota, 30 września

II runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (2) - Alex de Minaur (Australia) 7:6(3), 6:3
Alexander Zverev (Niemcy, 8) - Alejandro Davidovich (Hiszpania) 6:7(4), 6:2, 6:1
Ugo Humbert (Francja) - Andriej Rublow (5) 5:7, 6:3, 7:6(3)
Nicolas Jarry (Chile) - Matteo Arnaldi (Włochy) 6:7(4), 7:6(4), 6:3

Faworyt gospodarzy zawiódł w Astanie. Decydujący tie break Dominika Thiema ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjrzyj się dokładnie. Skradła show w centrum miasta