Sukces Polaka. Powalczy o zwycięstwo w Shenzhen

Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios w finale turnieju w Shenzhen. Polsko-australijski duet pokonał w półfinale Luke'a Saville'a i Li Tu. Do rozstrzygnięcia potrzebny był super tie-break.

Mateusz Kozanecki
Piotr Matuszewski Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski
Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios bez straty seta dotarli do półfinału Challengera w chińskim Shenzhen.

Rozstawiony z numerem 2 polsko-australijski duet nie był faworytem rywalizacji z Lukiem Savillem i Li Tu. Mimo to Matuszewski i Romios lepiej weszli w to spotkanie.

Przy stanie 3:3 przełamali podanie rywali. Niewiele brakowało, a poszliby za ciosem i podwyższyli stan rywalizacji. Mieli bowiem piłkę na wygranie kolejnego gema. Dwa kolejne punkty padły jednak łupem rywali i ponownie był remis.

W końcówce seta lepiej wypadli Polak i Australijczyk. Wygrali trzy gemy z rzędu i znaleźli się jedną nogą w finale.

Początek drugiego seta należał do Australijczyków. Szybko przełamali podanie rywali i prowadzili już 3:0. Okazało się to stratą nie do odrobienia, wskutek czego o losach awansu do finału decydował super tie-break.

W nim Matuszewski i Romios wykorzystali już pierwszą piłkę meczową. W finale zmierzą się z turniejową "jedynką" Alexandrem Erlerem i Lucasem Miedlerem. To spotkanie odbędzie się w niedzielę, 15 października.

Shenzhen Luohu Challenger, Shenzhen (Chiny)
ATP Challenger, kort twardy, pula nagród 130 tys. dolarów
sobota, 14 października

półfinał gry podwójnej:

Piotr Matuszewski (Polska, 2) / Matthew Christopher Romios (Australia, 2) - Luke Saville (Australia) / Li Tu (Australia) 7:5, 3:6, 10-7