Zostały najniżej rozstawione. Zagrają w finale WTA Finals

W deblowym turnieju WTA Finals Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez zostały najniżej rozstawione. Duet ten ograł Gabrielę Dabrowski i Erin Routliffe po super tie breaku.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez
Do turnieju deblowego w ramach WTA Finals przystąpiło osiem par. Wśród nich najniżej rozstawione zostały Gabriela Dabrowski i Erin Routliffe oraz Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez.

Mimo to oba duety dotarły do półfinału, w którym doszło do ich bezpośredniej rywalizacji. Po jednostronnej premierowej odsłonie, druga była bardzo zacięta. Ostatecznie doszło do super tie breaka, a w nim triumfowały Melichar-Martinez i Perez.

Początek spotkania należał do Amerykanki i Australijki, które przełamały w momencie, gdy miały pierwszą okazję. Chwilę później rywalki prowadziły 40-0 i cztery szansę na odrobienie straty, ale żadnej nie wykorzystały.

ZOBACZ WIDEO: W trybie pilnym Polka zawiesza karierę. Jest w ciąży

W czwartym gemie Dabrowski i Routliffe utrzymały podanie. Jednak na niewiele się to zdało, bo trzy kolejne padły łupem Melichar-Martinez i Perez.

Duet ten ponownie przełamał rywalki, a następnie obronił trzy break pointy. Po doprowadzeniu do równowagi miał on piłkę setową, którą od razu wykorzystał.

II partia rozpoczęła się tak samo, jak pierwsza, czyli od prowadzenia 3:0 Melichar-Martinez i Perez. Jednak tenisistki te miały wówczas przewagę dwóch przełamań. Rywalki szybko odrobiły część strat, ale później gemy wygrywały duety, które serwowały.

W efekcie Amerykanka i Australijka serwowały na zwycięstwo w meczu i wówczas zostały przełamane. Tym samym przeciwniczki odrobiły stratę i wciąż były w grze. Ostatecznie doszło do tie breaka, który był jednostronny. Dabrowski i Routliffe zwyciężyły 7-1.

O końcowym wyniku zadecydował super tie break. W nim Melichar-Martinez i Perez prowadziły 5-2 z podwójnym mini przełamaniem, a następnie zdobyły dwa punkty przy swoim serwisie. Mimo wyniku 7-2 rywalki odrobiły stratę i złapały kontakt (6-7).

Melichar-Martinez i Perez chwilę później zdobyły dwa punkty, mimo że serwowały rywalki (9-6). Tym samym wywalczyły sobie piłki meczowe i wykorzystały jużpierwszą z nich w momencie. Ostatecznie to one zwyciężyły i zagrają w finale.

Ich rywalkami będą rozstawione z "szóstką" Laura Siegemund i Wiera Zwonariowa lub Storm Hunter i Elise Mertens, turniejowy duet numer 2.

WTA Finals, Cancun (Meksyk)
Tour Championships, kort twardy, pula nagród 9 mln dolarów
niedziela, 5 listopada

Nicole Melichar-Martinez (USA, 8) / Ellen Perez (Australia, 8) - Gabriela Dabrowski (Kanada, 7) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia, 7) 6:1, 6:7(1), 10-6

ZOBACZ WIDEO: W trybie pilnym Polka zawiesza karierę. Jest w ciąży


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×