Wielki mecz Polaka. Pokonał ćwierćfinalistę Australian Open

Duży sukces Maksa Kaśnikowskiego. Polak pokonał w trzech setach doświadczonego Benoita Paire'a, który w przeszłości zajmował miejsce w drugiej dziesiątce rankingu ATP. Udany dzień miał także Karol Drzewiecki.

Mateusz Kozanecki
Maks Kaśnikowski w Invest in Szczecin Open 2023 Materiały prasowe / Materiały prasowe Invest in Szczecin Open / Maks Kaśnikowski w Invest in Szczecin Open 2023
Benoit Paire w trakcie swojej kariery wygrał trzy turnieje rangi ATP i zajmował nawet 18. miejsce w światowym rankingu. W 2013 roku dotarł do ćwierćfinału Australian Open w grze podwójnej. W singlu radził sobie całkiem nieźle, osiągając IV rundy w trzech pozostałych imprezach tej rangi.

W Calgary doświadczony Francuz był rozstawiony z numerem 3. W meczu z Maksem Kaśnikowskim posłał aż 21 asów serwisowych, zanotował przy tym 12 podwójnych błędów i zaledwie 48 proc. skuteczności przy pierwszym podaniu.

Niżej notowany Polak mógł zamknąć mecz już w dwóch setach. Przegrał jednak w tie-breaku w drugiej partii i spotkanie toczyło się dalej. W końcu, po ponad dwugodzinnym pojedynku, Kaśnikowski zwyciężył i awansował do II rundy.

Tam jego przeciwnikiem będzie Enzo Wallart. Francuz zajmuje obecnie 914. miejsce w rankingu (Kaśnikowski jest 288. - dop. red.). Wallart, który do głównej drabinki dostał się poprzez kwalifikacje, pokonał na otwarcie Viktora Durasovicia.

Z Calgary już po pierwszym meczu pożegnał się Piotr Matuszewski, który do rywalizacji przystąpił wraz z Kaiem Wehneltem. Polsko-niemiecki duet rozstawiono z "jedynką", a ich rywalami byli Australijczycy Luke Saville oraz Li Tu. Zawodnicy rozegrali dwa sety, a w obu decydował tie-break.

Trzysetowy pojedynek w japońskiej Matsuyamie stoczyli za to Karol Drzewiecki i Zdenek Kolar. Polak i Czech to turniejowe "dwójki", a w 1/8 finału przyszło im się zmierzyć z Francisem Caseyem Alcantarą i Yunchaokete Bu.

Filipińsko-chińska para postawiła trudne warunki, ale w super tie-breaku więcej zimnej krwi zachowali Drzewiecki i Kolar. W ćwierćfinale ich rywalami będą Japończycy Shintaro Mochizuki oraz Sho Shimabukuro.

Calgary National Bank Challenger, Calgary (Kanada)
ATP Challenger 75, korty twarde, pula nagród 80 tys. dolarów
wtorek, 7 listopada

I runda gry pojedynczej:

Maks Kaśnikowski (Polska) - Benoit Paire (Francja, 3) 6:3, 6:7(3), 6:3

I runda gry podwójnej:

Luke Saville (Australia) / Li Tu (Australia) - Piotr Matuszewski (Polska, 1) / Kai Wehnelt (Niemcy, 1) 7:6(2), 7:6(4)

***

Unicharm Trophy Ehime, Matsuyama (Japonia)
środa, 8 listopada

Karol Drzewiecki (Polska, 2) / Zdenek Kolar (Czechy, 2) - Francis Casey Alcantara (Filipiny) / Yunchaokete Bu (Chiny) 6:3, 3:6, 10-7

Miażdżące słowa Radwańskiej. "Takie rzeczy nie mogą mieć miejsca"
Ruszają zmagania w "polskiej" grupie. Zobacz plan 2. dnia Pucharu Billie Jean King

Czy Maks Kaśnikowski pokona Enzo Wallarta?