Dawid kontra Goliat w Maladze. Na początek bez niespodzianki

Mecz broniącej tytułu Kanady z Finlandią rozpoczął rywalizację w rozgrywanym na korcie twardym w hali w Maladze turnieju finałowym Pucharu Davisa 2023. W pierwszej grze Milos Raonić pokonał Patricka Kaukovaltę.

Marcin Motyka
Milos Raonić PAP/EPA / Jorge Zapata / Na zdjęciu: Milos Raonić
Turniej finałowy rozgrywek o Puchar Davisa 2023 rozpoczął się od meczu Dawida z Goliatem. Debiutująca w ćwierćfinale tych rozgrywek reprezentacja Finlandii zmierzyła się z broniącą tytułu Kanadą. W pierwszej grze niespodzianki nie było i punkt wywalczyli zeszłoroczni triumfatorzy - Milos Raonić pokonał 6:3, 7:5 Patricka Kaukovaltę.

Dla 33-letniego Raonicia był to pierwszy występ w narodowych barwach od września 2018 roku. Były trzeci singlista świata i finalista Wimbledonu, który w tym sezonie wrócił do gry po 23-miesięcznej przerwie, we wtorek zaprezentował to, czym wyróżniał się przez całą karierę - znakomity serwis.

Raonić posłał bowiem aż 18 asów, a średnia prędkość jego pierwszych serwisów wynosiła aż 211 km/h. Przy własnym podaniu zdobył 44 z 47 rozegranych punktów i ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem.

Pierwszy set, wygrany przez Kanadyjczyka 6:3, trwał zaledwie 25 minut. W drugiej partii było trochę więcej rywalizacji. Wyrównana walka trwała do 11. gema, kiedy przy break poincie Kaukovalta popełnił błąd przy siatce. Dzięki temu Raonić wyszedł na prowadzenie 6:5, po czym zakończył spotkanie.

Tym samym Kanadyjczycy wykonali pierwszy z dwóch potrzebnych im kroków do awansu do półfinału. Miejsce w najlepszej "czwórce" może im zapewnić Gabriel Diallo, który w drugiej grze zmierzy się z Otto Virtanenem.

Kanada - Finlandia 1:0
Turniej finałowy, ćwierćfinał, kort twardy w hali, Malaga (Hiszpania)