Hurkacz rozpoczął World Tennis League. Wyrównane starcie na otwarcie

Hubert Hurkacz i Casper Ruud przegrali z Taylorem Fritzem i Sumitą Nagalem na początek zmagań w World Tennis League. To było zarazem pierwsze spotkanie w meczu The Hawks - The Falcons.

Mateusz Wasiewski
Hubert Hurkacz WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
21 grudnia, w samo południe, nieoficjalnie rozpoczęliśmy nowy sezon tenisowy. Po raz drugi odbywa się turniej World Tennis League. W jednym zespole znalazła się dwójka reprezentantów Polski - Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz.

To właśnie The Hawks, w składzie których są też Caroline Garcia i Casper Ruud, jako pierwsi wyszli na kort. W premierowym meczu zmierzyli się z The Falcons (Jelena Rybakina, Sorana Cirstea, Taylor Fritz, Sumit Nagal). Pełne składy oraz zasady turnieju dostępne tutaj.

Starcie nie mogło rozpocząć się inaczej niż od znakomitego podania Hurkacza. Polak na początku grał świetnie - szczególnie przy siatce imponował swoimi umiejętnościami. Lepiej pod względem wyniku spotkanie otworzyli jednak reprezentanci The Falcons, którzy przełamali rywali na 2:1.

Od razu w kolejnym gemie polsko-norweski duet odrobił straty. W następnych minutach to oni przeważali na korcie. Z linii końcowej bardzo solidnie prezentował się Ruud, a Hurkacz kontynuował dobre granie przy siatce. "Jastrzębie" zdobyły przewagę przełamania i podawali na wygranie seta, a zarazem meczu.

Niestety, Hubert Hurkacz nie utrzymał serwisu. Ostatecznie o losach tego pojedynku zadecydował tie-break. Rywalizacja w nim okazała się niezwykle zacięta. Górą z niej wyszli jednak Taylor Fritz oraz Sumit Nagal, którego gra naprawdę mogła się podobać. Nie było widać wielkiej różnicy klas pomiędzy nim a pozostałymi tenisistami.

World Tennis League, Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
turniej pokazowy, kort twardy
czwartek, 21 grudnia

Mecz The Hawks - The Falcons, gra podwójna:

Taylor Fritz (USA) / Sumit Nagal (Indie) - Hubert Hurkacz (Polska) / Casper Ruud (Norwegia) 7:6(6)