"Nowy wzór". Eksperci skomentowali występ Świątek

Iga Świątek w bardzo dobrym stylu wróciła na tenisowe korty. 22-latka pewnie wyprowadziła Polskę na prowadzenie podczas United Cup. Nic więc dziwnego, że komentarze po jej występie mogły pójść tylko w jednym kierunku.

Krzysztof Kaczmarczyk
Iga Świątek PAP / Richard Wainwright / Iga Świątek
Rywalizację w drugiej edycji United Cup Polska rozpoczęła od mocnego uderzenia. Na korcie RAC Areny w Perth swojej rywalce najmniejszych szans nie dała Iga Świątek.

22-latka odprawiła Brazylijkę Beatriz Haddad Maia w dwóch setach, wygrywając 6:2, 6:2, a spotkanie trwało 77 minut.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Polska rozpoczęła występ w United Cup. Iga Świątek wkroczyła do akcji

Świątek zatem dobrze weszła w nowy sezon. Zachwyceni jej występem byli eksperci. W sieci pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy.

"Tak można zaczynać sezon. Naprawdę super mecz otwarcia w wykonaniu Igi Świątek" - napisał Mateusz Wasiewski z WP SportoweFakty.

"Liczyłem, że Bia trochę bardziej się postawi. Narzekać oczywiście nie ma co, bo Polska prowadzi 1:0" - dodał redakcyjny kolega Rafał Smoliński.

"Dominacja. Chyba trzeba wprowadzić do podręczników od fizyki nowy wzór. Siła x dynamika x precyzja = "game, set, match Świątek"" - podsumował występ raszynianki Karol Płatek z Polsatu Sport.

"Nowy sezon, a Iga Świątek wygląda jakby dalej grała w turnieju w Cancun" - to słowa Dominika Senkowskiego ze sport.pl, który wrócił pamięcią do turnieju WTA Finals, który Polka pewnie wygrała na koniec poprzedniego sezonu.

"Mecz, który potwierdził, że za liderką światowego rankingu świetne tygodnie okresu przygotowawczego. Brawo, Iga!" - zauważył Szymon Przybysz.

W fazie grupowej United Cup Polska zagra z Brazylią i Hiszpanią. Spotkania składają się z dwóch singli (kobiet i mężczyzn) oraz miksta. Dwa zdobyte punkty dają drużynie zwycięstwo w całym meczu.

Do ćwierćfinałów awans uzyska sześciu zwycięzców swoich grup oraz dwie najlepsze z drużyn, które zajmą 2. miejsca.

Zobacz także: Przykre obrazki podczas meczu Świątek Nagła zmiana w regulaminie. Świątek może odskoczyć Sabalence ZOBACZ WIDEO: Zdjęcia wrzucili do sieci. Zobacz, gdzie Ronaldo zabrał swoją ukochaną
Czy Iga Świątek w 2024 ponownie będzie najlepsza?