Niemcy byli w tarapatach. Mistrzyni wróciła po przerwie macierzyńskiej

Andżelika Kerber wróciła do rywalizacji po urodzeniu dziecka. Byłej liderce rankingu nie wyszedł pojedynek singlowy. Nie zawiódł za to Alexander Zverev i niemiecka drużyna pokonała Włochów w United Cup.

Andżelika Kerber PAP/EPA / STEVEN MARKHAM / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W sobotę w Ken Rosewall Arena w Sydney miało miejsce ważne wydarzenie. Andżelika Kerber rozegrała pierwszy mecz od Wimbledonu 2022. Zdobywczyni trzech wielkoszlemowych tytułów (Australian Open i US Open 2016, Wimbledon 2018) wróciła na korty po przerwie macierzyńskiej.

W drużynowym United Cup rywalami Niemców byli Włosi. Kerber nie spisała się dobrze w pojedynku singlowym. Przegrała 4:6, 5:7 z Jasmine Paolini. Włoszka prowadziła 6:4, 3:1, by przy 6:4, 3:2 z powodu skurczów skorzystać z przerwy medycznej, która normalnie nie przysługuje przy tego typu dolegliwości. Za to została ukarana stratą dwóch gemów.

Po wznowieniu gry Kerber podwyższyła na 5:3 stan drugiego seta, ale nie zdołała go zakończyć. Paolini obroniła dwie piłki setowe i wywalczyła cztery ostatnie gemy.

Następnie na kort wyszli Alexander Zverev i Lorenzo Sonego. Złoty medalista olimpijski z Tokio był w opałach, ale wytrzymał presję. Pokonał Włocha 6:7(5), 6:3, 6:4 po prawie trzech godzinach walki.

W mikście Niemcy nie mieli już najmniejszych problemów. Rozbili 6:3, 6:0 Angelicę Moratelli i Sonego.

Obie ekipy czekają jeszcze mecze z Francją. Niemcy zagrają w Nowy Rok, a Włosi na kort wyjdą 3 stycznia.

Jest to druga edycja drużynowego United Cup. W piątek rozpoczęła się faza grupowa. W dniach 3-5 stycznia rozegrane zostaną ćwierćfinały, a w święto Trzech Króli zaplanowane zostały półfinały. Finał odbędzie się w niedzielę 7 stycznia.

United Cup, Perth/Sydney (Australia)
Grupa D, kort twardy, pula nagród 10 mln dolarów
sobota, 30 grudnia

Włochy - Niemcy 1:2

Gra 1: Jasmine Paolini - Andżelika Kerber 6:4, 7:5
Gra 2: Lorenzo Sonego - Alexander Zverev 7:6(5), 3:6, 4:6
Gra 3: Angelica Moratelli / Lorenzo Sonego - Andżelika Kerber / Alexander Zverev 3:6, 0:6

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Niemcy awansują do ćwierćfinału United Cup?