Ruszył Australian Open. Droga przez mękę czeskiej gwiazdy

Barbora Krejcikova miała duże problemy na otwarcie wielkoszlemowego Australian Open 2024 na kortach twardych w Melbourne. Utytułowana Czeszka męczyła się z Japonką Mai Hontamą.

Barbora Krejcikova PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
W niedzielę w Melbourne rozpoczął się pierwszy w tym roku wielkoszlemowy turniej. Barbora Krejcikova (WTA 10) jako pierwsza gwiazda światowych kortów przystąpiła do rywalizacji w Australian Open. Triumfatorka Rolanda Garrosa 2021 nie miała łatwej przeprawy z Mai Hontamą (WTA 122). Czeszka pokonała Japonkę 2:6, 6:4, 6:3.

Krejcikova odwróciła losy meczu ze stanu 2:6, 1:3. Mecz trwał 2,5 godziny. Obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Czeszce zanotowano 27 kończących uderzeń i 47 niewymuszonych błędów. Hontama miała 28 piłek wygranych bezpośrednio i 43 pomyłki. Krejcikova zdobyła o trzy punkty więcej od Japonki (96-93).

Najlepszym singlowym wynikiem Krejcikovej w Australian Open jest ćwierćfinał z 2022 roku. W deblu Czeszka w swoim dorobku ma siedem wielkoszlemowych tytułów. Wszystkie wywalczyła razem z Kateriną Siniakovą, z czego dwa w Melbourne (2022, 2023). W singlu jedyny triumf w zawodach najwyższej rangi Krejcikova odniosła w Rolandzie Garrosie 2021.

Leylah Fernandez (WTA 36) wygrała 7:6(5), 6:2 z Sarą Bejlek (WTA 134). W ciągu 93 minut Kanadyjka zdobyła 32 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 14 z 17 przy siatce. Wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. W II rundzie finalistka US Open 2021 zmierzy się z Alycią Parks (WTA 82), która zwyciężyła 2:6, 6:2, 6:4 Darię Snigur (WTA 136). Amerykanka wróciła ze stanu 1:3 w trzecim secie.

Łesia Curenko (WTA 32) wygrała 3:6, 7:5, 6:3 z Lucią Bronzetti (WTA 56) po dwóch godzinach i 38 minutach. W spotkaniu miało miejsce 17 przełamań, z których dziewięć uzyskała Ukrainka. Tenisistka z Kijowa wywalczyła o 10 punktów więcej od Włoszki (110-100).

Kolejną rywalką Krejcikovej będzie Tamara Korpatsch (WTA 81), która pokonała 2:6, 6:3, 6:0 Jodie Burrage (WTA 102). W trwającym godzinę i 48 minut meczu Niemka trzy razy oddała podanie, a sama na przełamanie zamieniła pięć z dziewięciu okazji. W trzecim secie oddała rywalce zaledwie 12 punktów.