Rozstawieni ze stratami. Danił Miedwiediew awansował po kreczu

Po kreczu Terence'a Atmane'a Danił Miedwiediew awansował do II rundy rozgrywanego na kortach twardych w Melbourne wielkoszlemowego Australian Open 2024. Straty setów zanotowali w poniedziałek młodzi Lorenzo Musetti i Sebastian Korda.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Lukas Coch / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Wobec zmiany sposobu przygotowań Danił Miedwiediew nie był pewien swojej dyspozycji przed Australian Open. - Gdy robisz coś pierwszy raz, zawsze podejmujesz ryzyko - mówił. I faktycznie, spotkanie I rundy z kwalifikantem Terence'em Atmane'em okazało się dla niego wymagające. Ostatecznie moskwianin ograł Francuza, który skreczował przy stanie 5:7, 6:2, 6:4, 1:0.

Rozstawiony z numerem trzecim Miedwiediew miał kłopoty z regularnością i skutecznością, ale poczynania ułatwiły mu problemy zdrowotne rywala. Od trzeciego seta Atmane zaczął zmagać się ze skurczami. Francuz próbował ambitnie walczyć, lecz po w drugim gemie czwartej partii poddał spotkanie, po czym zalał się łzami.

- Warunki były brutalne. W takich okolicznościach chodzi o to, kto lepiej poradzi sobie w takiej sytuacji - skomentował 27-latek z Moskwy, który w II rundzie zmierzy się z Emilem Ruusuvuorim. Fin w czterech setach wyeliminował Patricka Kypsona, posiadacza dzikiej karty.

Oznaczony numerem 29. Sebastian Korda na własne życzenie wpędził się w kłopoty w meczu z Vitem Koprivą, graczem z eliminacji. Amerykanin prowadził 2-0 w setach, ale pozwolił rywalowi wyrównać, a w piątej partii przegrywał z przełamaniem. Popisał się jednak znakomitym finiszem, zdobył pięć końcowych gemów z rzędu i dzięki temu wygrał 6:1, 6:4, 2:6, 4:6, 6:2. W 1/32 finału 23-latek z Brandenton zagra z Quentinem Halysem.

Rywalem w II rundzie rozstawionego z numerem 12. Taylora Fritza został Hugo Gaston. Francuz, "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, pokonał Roberto Carballesa. Z kolei Lorenzo Musetti, turniejowa "25", w czterech setach okazał się lepszy od innego reprezentanta Trójkolorowych, Benjamina Bonziego.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 86,5 mln dolarów australijskich
poniedziałek, 15 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (3) - Terence Atmane (Francja, Q) 5:7, 6:2, 6:4, 1:0 i krecz
Lorenzo Musetti (Włochy, 25) - Benjamin Bonzi (Francja) 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 6:2
Sebastian Korda (USA, 29) - Vit Kopriva (Czechy, Q) 6:1, 6:4, 2:6, 4:6, 6:2
Emil Ruusuvuori (Finlandia) - Patrick Kypson (USA, WC) 4:6, 6:3, 6:4, 7:6(4)
Hugo Gaston (Francja, LL) - Roberto Carballes (Hiszpania) 6:3, 6:2, 3:6, 6:4