Rywalka chciała zaskoczyć Świątek. Po tym zagraniu została skarcona [WIDEO]

Iga Świątek nie miała łatwej przeprawy w starciu z Sofią Kenin. Ostatecznie jednak zwyciężyła 7:6(2), 6:2 i wystąpi w drugiej rundzie Australian Open. Szczególnie w pamięci zapadło jedno z zagrań Polki, która odpowiedziała na skrót rywalki.

Jakub Fordon
uderzenie Igi Świątek Twitter / Australian Open / Na zdjęciu: uderzenie Igi Świątek
Losowanie drabinki tegorocznego Australian Open nie było łaskawe dla Igi Świątek. W końcu wiceliderka światowego rankingu WTA w pierwszej rundzie trafiła na kwalifikantkę, a nasza tenisistka na triumfatorkę tej imprezy w 2020 roku.

Sofia Kenin sprawiła problemy Polce, ale nie zdołała urwać jej ani jednego seta. Przegrała 6:7(2), 2:6 i szybko pożegnała się z rywalizacją w australijskim Melbourne.

Amerykanka bardzo dobrze prezentowała się w premierowej odsłonie, gdzie serwowała nawet na zwycięstwo w secie. Wówczas stratę przełamania odrobiła Świątek, która ostatecznie triumfowała po tie breaku.

Na oficjalnym koncie Australian Open platformie X (dawniej Twitter) pojawiło się nagranie z jednej z akcji z tego spotkania. Podczas niej zaimponowały obie tenisistki, które prowadziły zaciętą wymianę. W pewnym momencie na skrót zdecydowała się Kenin, ale do piłki zdążyła Świątek.

Po odpowiedzi ze strony Polki rywalka jedynie bezradnie rozłożyła ręce. Była bowiem przekonana, że nie zdoła już odegrać piłki na drugą stronę siatki. Zdobyty punkt sprawił, że liderka światowego rankingu WTA miała okazję na przełamanie, ale ostatecznie nie udało jej się go wykorzystać.