Twarda walka Kamila Majchrzaka z byłym numerem 12. rankingu ATP

Kamil Majchrzak trafił na Bornę Coricia w drugim meczu w Challengerze w Ottignies-Louvain-La-Neuve. Walka o awans trwała przez ponad 2,5 godziny i ostatecznie cieszył się z niego były ćwierćfinalista US Open.

Kamil Majchrzak Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak miał za sobą jedno zwycięstwo w pierwszej rundzie Challengera na zadaszonych kortach twardych w Ottignies-Louvain-la-Neuve. W meczu rodaków wygrał z Maksem Kaśnikowskim w trzech setach i była to jego pierwsza wiktoria na poziomie Challengera po dyskwalifikacji.

W drugiej rundzie zanosiło się na trudny egzamin dla Kamila Majchrzaka, ponieważ na jego drodze stanął rozstawiony z numerem pierwszym Borna Corić. W styczniu Chorwat powrócił do grania po kilkumiesięcznej przerwie. Pokazał się w United Cup, a także w Australian Open. W turnieju wielkoszlemowym w Melbourne nie zrobił furory, ponieważ przegrał w pierwszej rundzie z Francesem Tiafoe.

Kamil Majchrzak chce jak najszybciej piąć się w rankingu ATP i podszedł bez kompleksów do meczu z notowanym o 904 miejsca wyżej Chorwatem. Pierwszy set zakończył się tie-breakiem. Polak miał czego żałować, ponieważ stracił przewagę przełamania. Borna Corić zwietrzył szansę na odwrócenie wyniku i rozstrzygnął rundę serią trzech punktów od 4-4 do 7-4 w tie-breaku.

Kamil Majchrzak wyciągnął lekcję z niepowodzenia w pierwszym secie i absolutnie nie stracił wigoru do walki. Odebrał podanie Bornie Coriciowi w gemie na 1:0 i ani razu nie stracił własnego serwisu w partii zakończonej wynikiem 6:3. Dobrym jej podsumowaniem było jeszcze jedno przełamanie w ostatnim gemie.

W drugim gemie trzeciego seta Kamil Majchrzak miał dwa break pointy. Nie wykorzystał żadnego z nich i można tylko zastanawiać się, czy właśnie to był najważniejszy moment meczu. Borna Corić przejął na dobre inicjatywę i punktował znacznie częściej do końca meczu. Po dwóch godzinach i 35 minutach zapewnił sobie zwycięstwo 6:3 w decydującym secie.