Kolejne niepowodzenie Andy'ego Murraya. Francuz wygrał po 1,5 roku

Andy Murray w trzech setach przegrał z Benoitem Paire'em w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Montpellier. Mecze pierwszego dnia imprezy zakończyły się 30 minut po północy.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / EPA/Joel Carrett / Na zdjęciu: Andy Murray
Rzadko kiedy zdarza się, by w I rundzie małego turnieju ATP 250 doszło do tak ciekawego meczu. W poniedziałek, w Montpellier, zmierzyli się rozstawiony z numerem piątym Andy Murray i Benoit Paire, dwie bardzo znane i wzbudzające emocje postacie męskiego tenisa. Pojedynek nie zawiódł i dostarczył wrażeń. A zakończył się niespodzianką - kontrowersyjny Francuz pokonał utytułowanego Brytyjczyka 2:6, 7:6(5), 6:3.

Dla Murraya, który niedawno dał do zrozumienia, że obecny sezon może być jego ostatnim w karierze, to piąta porażka z rzędu. 36-letni Brytyjczyk wciąż czeka na zwycięstwo w 2024 roku, mimo że wystąpił już w trzecim turnieju. Z kolei Paire wygrał pierwszy mecz w głównym cyklu od sierpnia 2022.

Bardzo długo na wygrany pojedynek na poziomie ATP Tour oczekiwał też Michael Mmoh. Amerykanin w poniedziałek ograł 6:3, 7:5 Benjamina Bonziego i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo od końcówki sierpnia ubiegłego roku i wielkoszlemowego US Open.

Inauguracyjnym rywalem rozstawionego z numerem czwartym Borny Coricia został Pedro Martinez. Hiszpan wygrał 6:4, 7:6(3) z rodakiem, Jaume Munarem. Mecz dobiegł końca 30 minut po północy, co znów podniesie dyskusje o planowaniu harmonogramów gier w imprezach tenisowych.

W poniedziałek odbyły się również mecze decydującej rundy kwalifikacji. Miejsca w głównej drabince wywalczyli Antoine Escoffier, Pablo Llamas, Dalibor Svrcina i Ugo Blanchet.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)