Jelena Ostapenko nabrała rozpędu po męczarniach

Trzy najwyżej rozstawione tenisistki, a także Anastazja Pawluczenkowa znalazły się w półfinałach turnieju WTA w Linzu. Jelena Ostapenko odniosła w piątek zdecydowane zwycięstwo z Jodie Burrage.

Jelena Ostapenko Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Jelena Ostapenko przystąpiła do rywalizacji w Linzu dopiero w czwartek. Pierwszy mecz kosztował Łotyszkę dużo energii i czasu, ponieważ dopiero po północy zapewniła sobie zwycięstwo z Clarą Tauson. W piątek Jelena Ostapenko wygrała zdecydowanie pewniej i w dwóch krótkich setach z Jodie Burrage. Przez całe spotkanie oddała Brytyjce zaledwie trzy gemy.

Dobre wrażenie w drodze do półfinału zostawiła po sobie również rozstawiona z numerem trzecim Donna Vekić. W czwartek sprawiła lanie Dajanie Jastremskiej, czyli niedawnej półfinalistce Australian Open. Z kolei w piątek ograła w dwóch setach Clarę Burel. Partie miały kompletnie inny scenariusz, ponieważ pierwsza z nich zakończyła się zdemolowaniem przeciwniczki 6:0. Z kolei druga tie-breakiem i rezultatem 7:6.

Do półfinałów turnieju na zadaszonych kortach twardych weszły trzy najwyżej rozstawione tenisistki. Dwójka Jekaterina Aleksandrowa zwyciężyła z rodaczką Anastazją Potapową. Wszystkie mecze w piątek zakończyły się po dwóch setach, a jako ostatnia do najlepszej czwórki weszła Anastazja Pawluczenkowa, która wyeliminowała turniejową czwórkę Elisę Mertens.

W sobotnich półfinałach zagrają Jelena Ostapenko z Anastazją Pawluczenkową oraz Donna Vekić z Jekateriną Aleksandrową.