Zmiana rywala nie przeszkodziła młodemu Włochowi. Trwa kryzys francuskiego weterana

21-letni Lorenzo Musetti w dwóch setach pokonał Maximiliana Marterera w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Marsylii. 37-letni Richard Gasquet poniósł dziewiątą porażkę z rzędu w głównym cyklu.

Marcin Motyka
Lorenzo Musetti PAP/EPA / Matt Turner / Na zdjęciu: Lorenzo Musetti
Pierwotnie w I rundzie turnieju ATP w Marsylii Lorenzo Musetti miał zmierzyć się z Fabianem Marozsanem. Węgier jednak wycofał się z powodu kontuzji nogi i rywalem Włocha został Maximilian Marterer. Lecz zmiana przeciwnika nie przeszkodziła 21-latkowi z Carrary, który zwyciężył 6:4, 6:2.

- To nie był łatwy mecz. On bardzo dobrze serwował. Ja dopiero w drugim secie odnalazłem swój rytm. To mój pierwszy występ w Marsylii i spodobała mi się nawierzchnia oraz stadion - skomentował rozstawiony z numerem szóstym Musetti, cytowany przez atptour.com.

Richard Gasquet wciąż tkwi w kryzysie. Francuz w ubiegłym miesiącu po 18 latach wypadł z czołowej "100" światowego rankingu, a jego ostatnie występy nie pozwalają sądzić, że może wrócić do elity. W poniedziałek dwukrotnie został przełamany i przegrał 3:6, 5:7 z Roberto Bautistą.

Dla 37-letnigo Gasqueta to dziewiąty z rzędu przegrany mecz w głównym cyklu. Z kolei Bautista, który przerwał serię trzech porażek, w II rundzie Open 13 Provence zmierzy się z oznaczonym numerem trzecim Karenem Chaczanowem.

W poniedziałek odbyły się również pojedynki decydującej rundy kwalifikacji. Miejsca w głównej drabince zdobyli Maxime Cressy, Hugo Gaston, Hugo Grenier i David Goffin.