Dzień trzysetowych meczów w Cordobie. Rozstawieni nie mieli łatwo

Sześć z siedmiu wtorkowych meczów I rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Cordobie zakończyło się w trzech setach. Do 1/8 finału awansowali m.in. rozstawieni Yannick Hanfmann i Roberto Carballes.

Marcin Motyka
Yannick Hanfmann Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Yannick Hanfmann
Yannick Hanfmann w ostatnich miesiącach wykonał spory postęp, który pozwala mu być rozstawionym w mniejszych turniejach rangi ATP. Taka sytuacja ma miejsce w imprezie w Cordobie, gdzie został oznaczony numerem siódmym. Niemiec rozpoczął zmagania od wygranego w bardzo trudnych okolicznościach meczu I rundy z Juanem Pablo Varillasem 5:7, 7:6(1), 6:1.

Hanfmann zwyciężył, choć przegrywał już ze stratą seta i przełamania w drugiej partii. W końcówce zachował jednak więcej sił i to on wywalczył sobie prawo rywalizacji w 1/8 finału z Romanem Andresem Burruchagą. Argentyński kwalifikant ograł bardziej doświadczonego rodaka, Diego Schwartzmana.

Odpadł natomiast inny rozstawiony Niemiec, Daniel Altmaier. 25-latek z Kempen, turniejowa "piątka", przegrał 7:5, 3:6, 4:6 z Federico Corią. Argentyńczyk w II rundzie zmierzy się z Albertem Ramosem.

Oznaczony numerem ósmym Roberto Carballes po dwóch godzinach i 43 minutach okazał się lepszy od Mariano Navone, posiadacza dzikiej karty, i w kolejnej fazie zmierzy się z kwalifikantem Facundo Bagnisem. Inny Hiszpan, Bernabe Zapata, wyeliminował Cristiana Garina, który skreczował w trzecim secie, a teraz zmierzy się z Tomasem Martinem Etcheverrym, turniejową "trójką".

Inauguracyjnym rywalem rozstawionego z numerem czwartym Sebastiana Ofnera został Luciano Darderi. Włoski kwalifikant ograł Tomasa Barriosa Verę. Z kolei Facundo Diaz Acosta w II rundzie zagra z rodakiem, Thiago Agustinem Tirante, zastępcą Alejandro Tabilo, "szczęśliwym przegranym" z eliminacji, który w jedynym dwusetowym wtorkowym meczu pokonał grającego z dziką kartą Francisco Comesanę.

Luciano Darderi (Włochy, Q) - Tomas Barrios Vera (Chile) 4:6, 6:1, 6:2
Thiago Agustin Tirante (Argentyna, LL) - Francisco Comesana (Argentyna, WC) 6:1, 7:6(4)

wolne losy: Francisco Cerundolo (Argentyna, 1); Sebastian Baez (Argentyna, 2); Tomas Martin Etcheverry (Argentyna, 3); Sebastian Ofner (Austria, 4)

"Sześciu Królów Szlema". Saudyjczycy zorganizują turniej z udziałem największych gwiazd