Hubert Hurkacz poznał potencjalnego rywala. Są pierwsi ćwierćfinaliści

Tomas Machac w dwóch setach pokonał Lorenzo Musettiego i jest potencjalnym rywalem Huberta Hurkacza w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Marsylii. Do 1/4 finału awansowali też Karen Chaczanow i Ugo Humbert.

Marcin Motyka
Tomas Machac PAP/EPA / Jono Searle / Na zdjęciu: Tomas Machac
Tomas Machac podczas turnieju ATP w Marsylii znalazł sposób już na dwóch rywali o znaczniej wyższej reputacji w rozgrywkach. Po tym, jak w poniedziałek wyeliminował Andy'ego Murraya, w środowym spotkaniu II rundy w 83 minuty wygrał 6:3, 6:2 z rozstawionym z numerem szóstym Lorenzo Musettim.

Machac w środę zaserwował sześć asów, jeden raz został przełamany i wykorzystał cztery z pięciu break pointów. W ćwierćfinale Czech zmierzy się z najwyżej rozstawionym i broniącym tytułu Hubertem Hurkaczem bądź z Aleksandrem Szewczenką. Polak i Kazach zagrają ze sobą w czwartek.

Po wysokim zwycięstwie w 1/4 finału zameldował się także Karen Chaczanow. Moskwianin, turniejowa "trójka", posłał aż 14 asów, przy własnym podaniu zdobył 34 z 48 rozegranych punktów, ani razu nie dał się przełamać i oddał zaledwie cztery gemy Roberto Bautiście.

W ćwierćfinale Open 13 Provence znalazł się już również Ugo Humbert. Rozstawiony z numerem czwartym Francuz wykorzystał problemy zdrowotne rodaka i kwalifikanta, Hugo Gastona, i po 109 minutach rywalizacji zwyciężył 2:6, 6:1, 6:3.

Trzeciego dnia turnieju odbyły się też ostatnie mecze I rundy. Oznaczony numerem siódmym Felix Auger-Aliassime pokonał 6:2, 7:5 posiadacza dzikiej karty Quentina Halysa i w 1/8 finału zagra z Zhizhenem Zhangiem. Z kolei Emil Ruusuvuori ograł 7:6(2), 6:4 innego reprezentanta gospodarzy, Lukę van Assche'a, a jego kolejnym rywalem będzie Alejandro Davidovich, turniejowa "piątka".