Kilka niespodzianek w Cordobie. Najwyżej rozstawiony za burtą

Środowe mecze II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Cordobie przyniosły kilka niespodzianek. Największą jest porażka najwyżej rozstawionego Francisco Cerundolo, który w dwóch setach przegrał z Jaume Munarem.

Marcin Motyka
Francisco Cerundolo PAP/EPA / Mast Irham / Na zdjęciu: Francisco Cerundolo
Spośród wszystkich argentyńskich uczestników turnieju ATP w Cordobie miejscowi kibice największe nadzieje pokładali w Francisco Cerundolo. Tymczasem spotkał ich ogromny zawód. 25-latek z Buenos Aires, mimo że był najwyżej rozstawiony, odpadł już po inauguracyjnym meczu. W II rundzie (w I rundzie miał wolny los) przegrał 5:7, 4:6 z Jaume Munarem.

- W przeszłości miałem problemy w meczach z Argentyńczykami. Ale dojrzałem i zdobyłem doświadczenie, jak sobie z tym radzić. Choć, oczywiście, jest to trudne - mówił, cytowany przez atptour.com, Munar, który w środę wykorzystał cztery z ośmiu szans na przełamanie.

Pokonując aktualnie 22. w rankingu ATP Cerundolo, 26-letni Munar odniósł największe zwycięstwo w karierze. W ćwierćfinale Hiszpan zmierzy się z kolejnym reprezentantem gospodarzy, kwalifikantem Facundo Bagnisem, który także sprawił niespodziankę i ograł oznaczonego numerem ósmym Roberto Carballesa.

Rozczarowania nie sprawił natomiast inny z argentyńskich faworytów, Tomas Martin Etcheverry. 24-latek z La Platy zaserwował pięć asów, wykorzystał trzy z dziesięciu break pointów i po 138 minutach rywalizacji pokonał 7:5, 6:4 Bernabe Zapatę.

Rozstawiony z numerem trzecim Etcheverry w 1/4 finału zagra z rodakiem, Federico Corią. Argentyńczyk w środę uzyskał aż sześć przełamań i w 84 minuty wygrał 6:1, 6:3 z Albertem Ramosem, triumfatorem Cordoba Open sprzed dwóch lat.