Ubiegłoroczna półfinalistka z Dohy wyeliminowana

Niedziela przyniosła pierwsze pojedynki w turnieju WTA 1000 w Dosze. Już po meczu otwarcia z rywalizacją pożegnała się ubiegłoroczna półfinalistka Weronika Kudermetowa, którą wyeliminowała Danielle Collins.

Seweryn Czernek
Weronika Kudermetowa Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Weronika Kudermetowa
W niedzielę rozpoczął się pierwszy w tym sezonie turniej rangi WTA 1000. Mowa o zmaganiach w Dosze, gdzie o obronę tytułu powalczy Iga Świątek. Oprócz liderki światowego rankingu na katarskich kortach zaprezentują się również Magda Linette i Magdalena Fręch. Wszystkie nasze tenisistki pierwsze starcia rozegrają w poniedziałek.

Świątek rozpocznie rywalizację od drugiej rundy, w której zmierzy się z Soraną Cirsteą. Rumunka w meczu otwarcia pokonała Sloane Stephens, oddając rywalce pięć gemów. Zwyciężczyni pokazała się z dobrej strony, jednak bilans poprzednich spotkań przemawia na korzyść Polki.

Najciekawszym punktem niedzielnego planu był mecz Danielle Collins z Weroniką Kudermetową. Amerykanka to bardzo groźna zawodniczka, z kolei jej rywalka w ubiegłym sezonie dotarła w Dosze do półfinału, w którym przegrała ze Świątek. Rozstawiona z "trzynastką" Rosjanka nie powtórzy jednak tego wyniku. Collins po niespełna dwóch godzinach gry wygrała 7:5, 6:3, choć w pierwszej partii musiała bronić piłki setowej przy podaniu rywalki.

W pierwszym dniu zmagań doszło również do pojedynku wschodzących gwiazd rosyjskiego tenisa. Diana Sznaider, czyli mistrzyni niedawnego turnieju w Hua Hin, zmierzyła się z Eriką Andriejewą. W premierowej odsłonie pierwsza z zawodniczek zmarnowała prowadzenie 5:2, by przegrać po jednostronnym tie-breaku. Również drugi set padł łupem Andriejewej, która wygrała 6:4 po przełamaniu w pierwszym gemie.

Niedziela przyniosła też powrót na kort Pauli Badosy. Była wiceliderka rankingu WTA skreczowała w meczu drugiej rundy w Hua Hin, a później wycofała się ze zmagań w Abu Zabi. Na początek rywalizacji w Dosze zmierzyła się z Ashlyn Krueger. Pierwszy set padł łupem Hiszpanki, która wygrała 6:3, W drugim do głosu doszła Amerykanka, wyrównując stan meczu.

Przy stanie 4:2 dla Badosy w decydującej odsłonie spotkanie to zostało przerwane z powodu deszczu. Tym samym panie dokończą starcie w poniedziałek, podobnie jak Emma Navarro i Jasmine Paolini. Mecz ten przerwano w pierwszym gemie, przy stanie 30:15 dla Włoszki.