Kwalifikant postraszył Carlosa Alcaraza. Porażki rozstawionych Argentyńczyków

Broniący tytułu Carlos Alcaraz pokonał Andreę Vavassoriego i awansował do półfinału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Buenos Aires. Odpadli rozstawieni Argentyńczycy - Tomas Martin Etcheverry i Sebastian Baez.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Luciano Gonzalez / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Drugi mecz, drugi przeciw kwalifikantowi, drugie zwycięstwo bez straty seta i drugi wykonany krok w kierunku obrony tytułu - tak można podsumować to, co w piątek spotkało Carlosa Alcaraza. W ćwierćfinale turnieju ATP w Buenos Aires najwyżej rozstawiony Hiszpan pokonał 7:6(1), 6:1 Andreę Vavassoriego.

Obie partie piątkowego spotkania miały zupełnie odmienny przebieg. W pierwszej Alcaraz miał problemy z ofensywnym i często atakującym przy siatce rywalem, a szalę na swoją korzyść przechylił dopiero w tie breaku. W drugiej Hiszpan zdominował wydarzenia na korcie i oddał Vavassoriemu zaledwie gema.

- W pierwszym secie trudno mi było radzić sobie z jego serwisem. Dodatkowo warunki nie były łatwe ze względu na wiatr. W drugiej partii różnicę zrobiło to, że lepiej returnowałem i wykorzystałem swoje szanse - powiedział 20-latek z Murcji, który w ciągu 100 minut gry zaserwował jednego asa i uzyskał dwa przełamania.

Alcaraz pozostaje niepokonany w historii swoich występów w IEB+ Argentina Open. O przedłużenie tej serii powalczy w sobotę z Nicolasem Jarrym. Oznaczony numerem trzecim Chilijczyk wyeliminował Tomasa Martina Etcheverry'ego, turniejową "szóstkę", który skreczował po dwóch setach z powodu kontuzji nogi.

Odpadł również inny rozstawiony Argentyńczyk, Sebastian Baez. Oznaczony "piątką" 23-latek z Buenos Aires pięciokrotnie został przełamany i w półtorej godziny przegrał 1:6, 4:6 ze starszym rodakiem, Federico Corią.

Mimo porażek Etcheverry'ego i Baeza, gospodarze będą mieć swojego reprezentanta w finale. Półfinałowym przeciwnikiem Corii został bowiem posiadacz dzikiej karty, Facundo Diaz Acosta. 23-latek z Buenos Aires w piątek okazał się lepszy od Dusana Lajovicia.

IEB+ Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 642,6 tys. dolarów
piątek, 16 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Andrea Vavassori (Włochy, Q) 7:6(1), 6:1
Nicolas Jarry (Chile, 3) - Tomas Martin Etcheverry (Argentyna, 6) 4:6, 7:5 i krecz
Federico Coria (Argentyna, SE) - Sebastian Baez (Argentyna, 5) 6:1, 6:4
Facundo Diaz Acosta (Argentyna, WC) - Dusan Lajović (Serbia) 6:4, 6:3

Emocjonujące ćwierćfinały w Rotterdamie. Porażka turniejowej "dwójki"