Jubileuszowa edycja turnieju w Rio. Carlos Alcaraz największą gwiazdą

Carlos Alcaraz jest najwyżej rozstawionym uczestnikiem rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju ATP 500 w Rio de Janeiro, który będzie rozgrywany na kortach ziemnych. Nadchodząca edycja imprezy będzie jubileuszową, dziesiątą w historii.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Luciano Gonzalez / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Turniej ATP w Rio de Janeiro jest punktem kulminacyjnym Golden Swingu, serii imprez głównego cyklu rozgrywanych w lutym na kortach ziemnych w Ameryce Południowej. Tegoroczna edycja imprezy będzie jubileuszową, dziesiątą w historii.

Największą gwiazdą turnieju będzie Carlos Alcaraz (ATP 2). Hiszpan, mistrz Rio sprzed dwóch lat i zeszłoroczny finalista, został najwyżej rozstawiony i rozpocznie rywalizację od meczu z posiadaczem dzikiej karty, Thiago Monteiro (ATP 118). Jeśli wygra, w II rundzie zmierzy się z kwalifikantem bądź z Pedro Cachinem (ATP 74).

Broniący tytułu Cameron Norrie (ATP 20) został oznaczony numerem drugim. Brytyjczyk walkę o zachowanie trofeum zainauguruje pojedynkiem z Hugo Dellienem (ATP 135). Spośród byłych mistrzów Rio Open na start zdecydowali się też Laslo Djere (ATP 35), który będzie turniejową "szóstką", i Cristian Garin (ATP 91).

W Rio Open 2024 wystąpią jeszcze m.in. notowani w czołowej "30" rankingu Nicolas Jarry (ATP 21), który w trwającym turnieju w Buenos Aires pokonał AlcarazaFrancisco Cerundolo (ATP 22) i Sebastian Baez (ATP 30), a także utalentowany Arthur Fils (ATP 36) i trzykrotny triumfator wielkoszlemowy, Stan Wawrinka (ATP 60).

Najwyżej rozstawieni w zmaganiach debla zostali Rajeev Ram i Joe Salisbury. W turnieju zabraknie reprezentantów Polski.

Rio Open 2024 odbędzie się w dniach 19-25 lutego. Zwycięzca otrzyma 500 punktów do rankingu ATP oraz ponad 392,7 tys. dolarów premii finansowej.

Rio Open, Rio de Janeiro (Brazylia)
ATP 500, kort ziemny, pula nagród 2,1 mln dolarów

Losowanie głównej drabinki:

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Thiago Monteiro (Brazylia, WC)
Q - Pedro Cachin (Argentyna)
Facundo Diaz Acosta (Argentyna) - Stan Wawrinka (Szwajcaria)
Q - Sebastian Baez (Argentyna, 5)

Francisco Cerundolo (Argentyna, 4) - Q
Juan Pablo Varillas (Peru) - Albert Ramos (Hiszpania)
Dusan Lajović (Serbia) - Daniel Elahi Galan (Kolumbia)
Bernabe Zapata (Hiszpania) - Laslo Djere (Serbia, 6)

Arthur Fils (Francja, 7) - Joao Fonseca (Brazylia, WC)
Roberto Carballes (Hiszpania) - Cristian Garin (Chile)
Federico Coria (Argentyna) - Q
Yannick Hanfmann (Niemcy) - Nicolas Jarry (Chile, 3)

Sebastian Ofner (Austria, 8) - Jaume Munar (Hiszpania)
Alejandro Tabilo (Chile) - Thiago Seyboth Wild (Brazylia)
Gustavo Heide (Brazylia, WC) - Tomas Barrios Vera (Chile)
Hugo Dellien (Boliwia) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 2)

Mistrz Australian Open pokonał pogromcę Huberta Hurkacza. Urodzinowe zwycięstwo Alexa de Minaura

Czy Carlos Alcaraz wygra turniej w Rio de Janeiro?