Sensacja w meczu nastolatków w Rio. Wyczekiwane zwycięstwo argentyńskiego gwiazdora

Joao Fonseca sprawił niespodziankę w meczu nastolatków z Arthurem Filsem i awansował do II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Rio de Janeiro. Francisco Cerundolo wygrał pierwszy w sezonie pojedynek z rywalem z Top 100 rankingu.

Marcin Motyka
Arthur Fils PAP/EPA / Mast Irham / Na zdjęciu: Arthur Fils
17-letni Joao Fonseca jest wielką nadzieją brazylijskiego tenisa i na tej podstawie dostał dziką kartę do turnieju ATP w Rio de Janeiro. W przełożonym z wtorku meczu I rundy zmierzył się ze starszym o dwa lata, ale notowanym aż o 619 miejsc wyżej w światowym rankingu Arthurem Filsem. Reprezentant gospodarzy, aktualnie 655. singlista świata, był skazywany na pożarcie, ale sprawił sensację i pokonał rozstawionego z numerem siódmym Francuza 6:0, 6:4.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Nie mogę czuć się inaczej po tym, jak odniosłem pierwsze zwycięstwo na oczach członków rodziny i przyjaciół, grając dziesięć kilometrów od domu - powiedział, cytowany przez atptour.com, Fonseca, który w środę ani razu nie został przełamany, a sam wykorzystał cztery z dziewięciu break pointów.

Tym samym Fonseca, juniorski mistrz US Open z ubiegłego sezonu, został pierwszym urodzonym w 2006 roku tenisistą, który wygrał spotkanie w imprezie rangi ATP Tour. O kolejne zwycięstwo Brazylijczyk powalczy z Cristianem Garinem, triumfatorem Rio Open sprzed czterech lat.

Francisco Cerundolo odniósł czwartą wygraną w sezonie, ale pierwszą nad rywalem z czołowej "100" rankingu ATP. W środę Argentyńczyk pokonał 6:2, 6:1 Alberta Ramosa, obecnie 96. w klasyfikacji. W ćwierćfinale oznaczony numerem czwartym Cerundolo zagra z Dusanem Lajoviciem bądź z Laslo Djere, turniejową "szóstką".

Mecz Jaume Munara z Thiago Seybothem Wildem został przerwany w połowie drugiego seta z powodu opadów deszczu. Tenisiści wznowią rywalizację w czwartek.

Rio Open, Rio de Janeiro (Brazylia)
ATP 500, kort ziemny, pula nagród 2,1 mln dolarów
środa, 21 lutego

II runda gry pojedynczej:

Francisco Cerundolo (Argentyna, 4) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:2, 6:1
Jaume Munar (Hiszpania) - Thiago Seyboth Wild (Brazylia) 2:6, 3:2 *do dokończenia