Wygrane rozstawionych w San Diego. Pech Leylah Fernandez

We wtorek do drugiej rundy turnieju WTA w San Diego awansowały rozstawione w drabince Donna Vekić i Dajana Jastremska. Leylah Fernandez skreczowała z powodu problemu ze zdrowiem.

Donna Vekić Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Donna Vekić
O Donnie Vekić zrobiło się głośno za sprawą zwycięstwa z Aryną Sabalenką w poprzednim turnieju w Dubaju. Chorwatka co prawda już w następnej rundzie odpadła, ale pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Donna Vekić przeniosła się do Stanów Zjednoczonych i na początku drabinki w San Diego wygrała w dwóch setach z Katheriną Hui. Nie pozwoliła na sprawie niespodzianki Amerykance notowanej dopiero na 872. miejscu w rankingu WTA.

Dajana Jastremska potrzebowała trzech setów do wyeliminowania innej tenisistki ze Stanów Zjednoczonych. Ukrainka pokonała Carolinę Dolehide w meczu, który trwał nieco ponad dwie godziny. Dajana Jastremska była lepsza w pierwszej partii, ale w drugiej nie poszła za ciosem. Dlatego musiała pozostać na korcie jeszcze przez pół godziny i rozegrać trzeciego seta zakończonego wynikiem 6:1.

Leylah Fernandez pożegnała się nieszczęśliwie z kortami w San Diego. Kanadyjka zagrała w pierwszej rundzie z Tatjaną Marią. W pierwszym secie Leylah Fernandez zwyciężyła w tie-breaku i wydawała się być na dobrej drodze do awansu. Nagle zaczęła jednak przegrywać gem za gemem, a przyczyną był problem ze zdrowiem. Przy stanie 0:4 w drugiej partii skreczowała i zeszła z kortu. Tym samym dalej gra Niemka.

WTA San Diego:

I runda gry pojedynczej:

Donna Vekić (Chorwacja, 7) - Katherine Hui (USA, WC) 7:5, 6:2
Dajana Jastremska (Ukraina, 5) - Caroline Dolehide (USA) 6:4, 5:7, 6:1
Tatjana Maria (Niemcy) - Leylah Fernandez (Kanada) 6:7 (7), 4:0 i krecz Leylah Fernandez
Katerina Siniakova (Czechy) - Mai Hontama (Japonia, Q) 6:3, 6:1

Czy Donna Vekić awansuje minimum do półfinału w San Diego?