Decydowały detale w meczu Szymona Walkówa

Nieudany powrót do wspólnego grania Szymona Walkówa i Lloyda Harrisa. Przegrali w pierwszej rundzie Challengera w Lille z Titouanem Droguetem oraz Giovannim Mpetschim Perricardem.

Szymon Walków Materiały prasowe / Biuro Prasowe Poznań Open / Na zdjęciu: Szymon Walków
Szymon Walków połączył siły z Lloydem Harrisem z Republiki Południowej Afryki po raz pierwszy od lipca 2018 roku. Blisko sześć lat temu wystartowali wspólnie na kortach ziemnych w szwedzkim Bastad i odpadli w pierwszej rundzie z powodu porażki z Mao-Xin Gongiem i Ze Zhangiem.

Po długiej przerwie Szymon Walków i Lloyd Harris wystartowali na zadaszonym korcie twardym w Lille. Ich przeciwnikami byli gospodarze Challengera Titouan Droguet oraz Giovanni Mpetshi Perricard. Także oni nie mają doświadczenia we wspólnym graniu.

Występy w Bastad i w Lille miały dużo wspólnego. Ponownie Szymon Walków i Lloyd Harris odpadli w pierwszej rundzie i zdecydował o tym super tie-break. Zanim do niego doszło, debel z Polakiem w szeregach wygrał pierwszego seta 6:4, a następnie poniósł porażkę 6:7 w drugiej partii. Szansa na pozytywne zakończenie meczu nie została wykorzystana.

W super tie-breaku Szymon Walków i Lloyd Harris prowadzili 2-0, a po raz ostatni 5-4. W tym momencie nastąpił kosztowny przestój, a Francuzi odwrócili wynik na 9-5. Tym samym wygrali pięć piłek z rzędu. Kolejne cztery akcje były dla Walkówa i Harrisa, jednak po wyrównaniu na 9-9, dwa decydujące ciosy na 11-9 zadali Titouan Droguet oraz Giovanni Mpetschi Perricard. Tym samym to Francuzi pozostali w drabince w Lille.

ATP Challenger Lille:

I runda gry pojedynczej:

Titouan Droguet (Francja) / Giovanni Mpetshi Perricard (Francja) - Lloyd Harris (RPA) / Szymon Walków (Polska) 4:6, 7:6 (3), 11-9

Czy Szymon Walków rozczarowuje w tegorocznych turniejach?