Majchrzak nie zwalnia tempa. Zwycięstwo z turniejową "trójką" i półfinał

Kamil Majchrzak awansował do półfinału Challengera w Kigali. Nasz zawodnik pokonał 7:5, 6:3 rozstawionego z "trójką" Francuza Calvina Hemery. O losach obu partii decydowało jedno przełamanie.

Seweryn Czernek
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / PZT/Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak od początku roku kontynuuje udany rajd w górę rankingu ATP. Polak, który niedawno zakończył dłuższą przerwę spowodowaną zawieszeniem, otrzymał "dziką kartę" od organizatorów Challengera w Kigali. Na kortach w Rwandzie zanotował dwa zwycięstwa, co dało mu awans do ćwierćfinału. Tam zmierzył się z rozstawionym z "trójką" Francuzem Calvinem Hemery.

Walka o półfinał rozpoczęła się od serii pewnie utrzymanych podań. W czwartym gemie mogła ona zostać przerwana, a wszystko za sprawą trzech break pointów dla Majchrzaka. Rywal zdołał się jednak wybronić przed stratą podania.

Festiwal wygranych gemów serwisowych trwał w najlepsze, choć w dziewiątym gemie Polak miał kolejną szansę na przełamanie, która była zarazem piłką setową. Francuz ponownie nie pozwolił odebrać sobie podania, a po chwili sam zmarnował break pointa. Wyczekiwany przełom nastąpił dopiero w dwunastym gemie. Majchrzak zanotował w nim szybkie przełamanie do zera i wygrał pierwszego seta 7:5.

W drugiej odsłonie przełamanie miało miejsce znacznie szybciej. Polski tenisistka pierwszego break pointa ponownie wypracował w czwartym gemie, ale tym razem już go wykorzystał i wyszedł na 3:1. Przełamanie to okazało się kluczowe dla losów seta, ale też całego spotkania. Kolejne gemy padły łupem podających, co dało Majchrzakowi zwycięstwo 6:3 i awans do najlepszej "czwórki" zmagań na kortach w Rwandzie.

W półfinale zmagań w Kigali rywalem naszego tenisisty będzie turniejowa "siódemka", czyli Holender Max Houkes.