Sebastian Baez zachował formę z Rio. Awansował też zwycięzca z Cordoby

Sebastian Baez, ubiegłotygodniowy mistrz z Rio de Janeiro, rozpoczął rywalizację w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Santiago od trzysetowego zwycięstwa z Juanem Pablo Varillasem. Awansował też triumfator z Cordoby, Luciano Darderi.

Marcin Motyka
Sebastian Baez PAP/EPA / Mast Irham / Na zdjęciu: Sebastian Baez
Po ubiegłotygodniowym triumfie w imprezie "500" w Rio de Janeiro, największym sukcesem w karierze, Sebastian Baez przystąpił do turnieju ATP w Santiago. Na początek nie miał łatwo, ale pokazał, że utrzymał świetną formę. W czwartkowym meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) Argentyńczyk po dwóch godzinach i 37 minutach pokonał 4:6, 6:4, 6:2 Juana Pablo Varillasa.

Tym samym Baez podwyższył na 4-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Varillasem w głównym cyklu. Wygrał także szósty mecz z rzędu i zachował szansę na zdobycie drugiego tytułu w ciągu tygodnia.

W ćwierćfinale rozstawiony z numerem drugim Argentyńczyk, który w czwartek zaserwował trzy asy i uzyskał sześć przełamań, zmierzy się z Jaume Munarem. Oznaczony "ósemką" Hiszpan oddał cztery gemy rodakowi, Albertowi Ramosowi.

Do 1/4 finału Movistar Chile Open 2024 awansował także inny tegoroczny triumfator turnieju należącego do Golden Swingu, Luciano Darderi. Włoch, zwycięzca z Cordoby, w dwie godziny i 18 minut uporał się z kwalifikantem Juanem Manuelem Cerundolo (6:3, 3:6, 6:3).

Kolejnym rywalem występującego w Santiago dzięki dzikiej karcie Darderego będzie rozstawiony z numerem czwartym Alejandro Tabilo. Chilijczyk w pojedynku reprezentantów gospodarzy okazał się lepszy od Tomasa Barriosa Very.

Jaume Munar (Hiszpania, 8) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:3, 6:1
Luciano Darderi (Włochy, WC) - Juan Manuel Cerundolo (Argentyna, Q) 6:3, 3:6, 6:3

Piękna inicjatywa Stefanosa Tsitsipasa. Wesprze ofiary niszczycielskiego żywiołu