Piotr Matuszewski o krok od trofeum

Polak i Matthew Christopher Romios dotarli do finału Challengera w Delhi. W piątek ponownie nie przegrali seta w meczu z Constantinem Bittounem Kouzmine i Maximem Janvierem.

Piotr Matuszewski PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski
Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios przystąpili do drabinki rozstawieni z numerem trzecim. Za nimi dwa mecze, w których nie przegrali seta. Polsko-australijski debel wszedł do ćwierćfinału bez gry, ponieważ Enrico Dalla Valle i Goncalo Oliveira oddali mecz walkowerem. Następnie eliminował Rifqiego Fitriadiego i Ryukiego Matsudę, a w piątek Constantina Bittouna Kouzmine'a i Maxima Janviera.

Trudniejszy był pierwszy set. W nim potrzebowali tie-breaka do przezwyciężenia oporu Francuzów. Wcześniej co prawda jako pierwsi odebrali podanie przeciwnikom, ale po zaledwie kilku minutach było przełamanie powrotne.

W drugim secie rozpędzeni Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios potrzebowali niespełna pół godziny na zamknięcie meczu. W drodze po prowadzenie 5:0 prawie nie oddawali piłek Francuzom, a partia zakończyła się wynikiem 6:1.

Ostatni mecz deblistów w Challengerze w Delhi zostanie rozegrany w sobotę. Przeciwnikami Polaka i Australijczyka będą Niemcy. Jakob Schnaitter i Mark Wallner wystartowali w Indiach bez rozstawienia. W drodze do finału eliminowali dwa hinduskie deble, a także Raya Ho oraz Caluma Puttergilla.

ATP Challenger Nowe Delhi:

Półfinał gry podwójnej:

Piotr Matuszewski (Polska, 3) / Matthew Christopher Romios (Australia, 3) - Constantin Bittoun Kouzmine (Francja) / Maxime Janvier (Francja) 7:6 (4), 6:1

Czy Piotr Matuszewski odniesie zwycięstwo w Challengerze w Delhi?