Sebastian Baez zagra o drugi tytuł z rzędu. Rodak pomścił porażkę faworyta gospodarzy

Sebastian Baez bez straty seta pokonał Pedro Martineza w półfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Santiago. O drugi tytuł z rzędu zeszłotygodniowy mistrz z Rio de Janeiro zmierzy się z Alejandro Tabilo.

Marcin Motyka
Sebastian Baez PAP/EPA / Osvaldo Villarroel / Na zdjęciu: Sebastian Baez
W 2022 roku Pedro Martinez pokonał Sebastiana Baeza w finale turnieju ATP w Santiago. W sobotę ci tenisiści znów zmierzyli się ze sobą w stolicy Chile, ale w półfinale. Tym razem lepszy okazał się Argentyńczyk, który ani razu nie dał się przełamać, sam wykorzystał trzy z sześciu break pointów i zwyciężył 6:4, 6:2.

Dla rozstawionego z numerem drugim w Santiago Baeza to ósmy wygrany mecz z rzędu. Awansował zarazem do ósmego w karierze finału w głównym cyklu i stanie przed szansą na zdobycie szóstego tytułu, a drugiego w ciągu siedmiu dni, po tym, jak w minioną niedzielę triumfował w Rio de Janeiro.

Chronologicznie pierwszy półfinał przyniósł o wiele więcej emocji. Oznaczony numerem czwartym Alejandro Tabilo pomścił porażkę rodaka, głównego faworyta i zeszłorocznego mistrza Movistar Chile Open, Nicolasa Jarry'ego. Chilijczyk po dwóch godzinach i 32 minutach zaciętej rywalizacji pokonał 4:6, 6:4, 7:5 kwalifikanta Corentina Mouteta.

- Zawsze trudno gra się z tak utalentowanym rywalem, ale bardzo pomogła mi publiczność - powiedział, cytowany przez atptour.com, 26-letni Tabilo, który awansował do swojego trzeciego finału na poziomie ATP Tour i będzie mógł zdobyć drugi tytuł.

Niedzielny finał (początek o godz. 23:00 czasu polskiego) będzie drugim pojedynkiem pomiędzy Tabilo a Baezem w głównym cyklu. Przed dwoma laty w Cordobie Chilijczyk wygrał 6:1, 7:6(4).