Karol Drzewiecki gra dalej. Polak nie poszedł jego śladem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FPtenis / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski i Karol Drzewiecki
Materiały prasowe / FPtenis / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski i Karol Drzewiecki

Karol Drzewiecki i Patryk Niklas-Salminen awansowali do ćwierćfinału Challengera w Lugano. W pierwszej rundzie odpadli Szymon Walków oraz Lloyd Harris.

Karol Drzewiecki i Patrik Niklas-Salminen są rozstawieni z numerem trzecim w turnieju na zadaszonych kortach twardych w Lugano. Na początku drabinki trafili na Theo Arribage i Yunchaokete Bu. Francuz grał wspólnie z Chińczykiem po raz pierwszy w karierze.

Pierwsza partia zakończyła się wygraną 6:2 Karola Drzewieckiego i Patrika Niklasa-Salminena po niespełna pół godzinie. Trudniej o postawienie na swoim było w drugim secie, którego Polak i Fin rozstrzygnęli w tie-breaku. Następnymi ich przeciwnikami w Lugano będą wygrani w meczu Giovanniego Mpetshi Perricarda i Luci Sancheza z Lucą Margarolim i Danielem Masurem.

Nieco wcześniej na kort wyszedł Szymon Walków, którego deblowym partnerem był Lloyd Harris. Był, ponieważ duet, z Polakiem w szeregach, poniósł porażkę w dwusetowym meczu z Sho Shimabukuro i Yasutaką Uchiyama. Był to już trzeci występ Szymona Walkówa i Lloyda Harrisa, który zakończył się w pierwszej rundzie. Wcześniej nie podbili kortów ziemnych w Bastad i kortów twardych w Lille.

Bardziej wyrównany był pierwszy set, w którym w 10 gemach z rzędu zwyciężali serwujący. Ostatnią szansę na przełamanie wykorzystali Japończycy i wygrali 7:5. Następnie Sho Shimabukuro i Yasutaka Uchiyama poszli za uderzeniem i energicznie oddalili się w drugim secie. Było 2:0, następnie 5:1, a na zakończenie partii oraz meczu 6:2.

ATP Challenger Lugano:

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska) / Patrik Niklas-Salminen (Finlandia) - Theo Arribage (Francja) / Yunchaokete Bu (Chiny) 6:2, 7:6 (3)

Sho Shimabukuro (Japonia) / Yasutaka Uchiyama (Japonia) - Lloyd Harris (RPA) / Szymon Walków (Polska) 7:5, 6:2

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Karol Drzewiecki i Patrik Niklas-Salminen będą najlepsi w Lugano?