Jeden niewymuszony błąd Jannika Sinnera. Alex de Minaur katem Japończyka

Jannik Sinner popełnił jeden niewymuszony błąd w meczu z Thanasim Kokkinakisem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Alex de Minar znów zdeklasował Taro Daniela, awansował też Felix Auger-Aliassime.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Sander Koning / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Każdy kolejny tydzień to świetna okazja, aby ponownie dokonać czegoś wspaniałego - powiedział Jannik Sinner przed startem turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Tydzień, a właściwie półtora, jakie będzie chciał spędzić w Kalifornii, Włoch rozpoczął w znakomity sposób. W meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:3, 6:0 Thanasiego Kokkinakisa.

- Było trochę wietrznie, więc na początku grało mi się trudno. Ale mogę być bardzo szczęśliwy po tym zwycięstwie, bo pokonałem świetnego rywala - mówił, cytowany przez atptour.com, rozstawiony z numerem trzecim Sinner, który w ciągu 81 minut gry zaserwował trzy asy, ani razu nie został przełamany, wykorzystał cztery z sześciu break pointów, posłał 13 zagrań kończących i popełnił zaledwie jeden niewymuszony błąd.

Tym samym Sinner pozostaje niepokonany w tym roku i notuje bilans 13-0. Wliczając również poprzedni sezon, wygrał 16 kolejnych spotkań. O przedłużenie tej serii powalczy z lepszym z pary Jan-Lennard Struff - Borna Corić.

Jeszcze łatwiejszy pojedynek na inaugurację ma za sobą oznaczony numerem dziesiątym Alex de Minaur, który w 58 minut pokonał 6:1, 6:2 Taro Daniela. Australijczyk jest tenisowym katem Japończyka. Był to ich czwarty pojedynek i we wszystkich stracił łącznie 13 gemów - średnio 3,25 na mecz.

Felix Auger-Aliassime odniósł największe zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Kanadyjczyk, turniejowa "31" w BNP Paribas Open 2024, ani razu nie dał się przełamać, sam wykorzystał cztery z dziesięciu break pointów i w 88 minut pokonał 6:4, 6:1 kwalifikanta Constanta Lestienne'a.

Do III rundy awansował również Francisco Cerundolo. Rozstawiony z numerem 22. Argentyńczyk wyeliminował Aleksandra Szewczenkę, który skreczował w połowie drugiego seta.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 9,495 mln dolarów
piątek, 8 marca

II runda gry pojedynczej:

Jannik Sinner (Włochy, 3) - Thanasi Kokkinakis (Australia) 6:3, 6:0
Alex de Minaur (Australia, 10) - Taro Daniel (Japonia) 6:1, 6:2
Francisco Cerundolo (Argentyna, 22) - Aleksander Szewczenko (Kazachstan) 6:2, 3:1 i krecz
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 31) - Constant Lestienne (Francja, Q) 6:4, 6:1