Wielka kasa dla Świątek. Tyle zarobiła w Indian Wells

Iga Świątek bez straty seta awansowała do IV rundy turnieju Indian Wells. Polka już teraz może liczyć na wysoką nagrodę finansową. Kwota robi wrażenie.

MK
Iga Świątek Getty Images / George Walker/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek rozpoczęła grę w Indian Wells od II rundy. Jej pierwszą rywalką była Danielle Collins. Później liderka światowego rankingu zmierzyła się z Lindą Noskovą.

Lepiej w mecz weszła Czeszka, która w pierwszym secie mogła prowadzić już 5:2. Tak się jednak nie stało, a Świątek zanotowała serię dziesięciu wygranych gemów z rzędu i zamknęła spotkanie.

We wtorek Polka rozegra mecz IV rundy. Za dotarcie do tego etapu otrzyma solidną nagrodę finansową.

Już teraz Świątek może liczyć na honorarium w wysokości 101 tys. dolarów. W przeliczeniu daje to kwotę 396 tys. złotych.

Dla porównania dodajmy, że zwyciężczyni otrzyma 1,1 mln dolarów (4,3 mln złotych). Łączna pula nagród w turnieju wynosi 9,3 mln dolarów (36,5 mln złotych).