Faworytka gospodarzy wkroczyła do akcji. Deszczowy dzień w Miami

Coco Gauff nie miała problemów z pokonaniem Argentynki Nadii Podoroskiej w turnieju WTA 1000 w Miami. Na Florydzie panują trudne warunki. Z powodu deszczu rozegrano tylko kilka meczów.

Cori Gauff PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Cori Gauff
W piątek w Miami tenisistkom długo przyszło czekać na rozpoczęcie gier. Przyczynił się do tego deszcz. Nie wybiło to z rytmu Coco Gauff (WTA 3), która w 77 minut rozbiła 6:1, 6:2 Nadię Podoroską (WTA 78). Amerykanka zgarnęła 34 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć break pointów i wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie.

Gauff w ubiegłorocznym US Open zdobyła pierwszy wielkoszlemowy tytuł. W Miami notuje piąty występ. Do tej pory najdalej doszła do 1/8 finału w 2022 roku.

Kolejną rywalką Amerykanki będzie Oceane Dodin (WTA 84), która zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:3 Arantxę Rus (WTA 57). W ciągu godziny i 45 minut Francuzka cztery razy oddała podanie, a wykorzystała pięć z 11 break pointów. Wywalczyła o 11 punktów więcej od Holenderki (86-75). Dodin do głównej drabinki weszła jako szczęśliwa przegrana z eliminacji, bo z rywalizacji wycofała się Ukrainka Marta Kostiuk.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 22) w 75 minut rozbiła 6:2, 6:1 Shelby Rogers (WTA 325). Rosjanka odparła trzy z czterech break pointów i zaliczyła pięć przełamań. Jekaterina Aleksandrowa (WTA 16) wygrała 6:3, 6:4 z Donnę Vekić (WTA 34). Rosyjska tenisistka zniwelowała dziewięć break pointów i w każdym secie uzyskała po jednym przełamaniu.

Emma Navarro (WTA 20) pokonała 6:4, 6:3 Storm Hunter (WTA 122). W pierwszym secie Amerykanka od 1:4 wywalczyła pięć gemów z rzędu. W trwającym 89 minut meczu zamieniła na przełamanie pięć z 11 szans.