Kolejny trzysetowy bój Jeleny Rybakiny. Niespodzianka w Miami

Kazaszka Jelena Rybakina ma za sobą trzysetowy bój z Amerykanką Taylor Townsend w turnieju WTA 1000 w Miami. Odpadła Łotyszka Jelena Ostapenko, która przegrała z Anną Kalinską.

Jelena Rybakina PAP / Marcin Cholewiński / Jelena Rybakina
Jelena Rybakina (WTA 4) w Miami rozegrała już dwa trzysetowe mecze. Na otwarcie twardy opór stawiła jej Dunka Clara Tauson. W III rundzie Kazaszka zwyciężyła 6:3, 6:7(3), 6:4 Taylor Townsend (WTA 72).

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Rybakina uzyskała na 5:3. W drugiej partii Kazaszka ruszyła w pościg z 3:5, ale w tie break skuteczniejsza okazała się Townsend. W trzecim secie Amerykanka z 0:2 wyrównała na 2:2. Później doszło jeszcze tylko do jednego przełamania. Rybakina zaliczyła je w 10. gemie, w którym wykorzystała już pierwszą piłkę meczową.

Mecz trwał dwie godziny i 24 minuty. Rybakina zaserwowała 16 asów, a Townsend miała ich dziewięć. Kazaszka zdobyła 47 z 60 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z siedmiu break pointów. Rybakina jest finalistką turnieju w Miami z ubiegłego sezonu.

Z turnieju odpadła Jelena Ostapenko (WTA 10), która przegrała 3:6, 1:6 z Anną Kalinską (WTA 25). W ciągu 69 minut Rosjanka zgarnęła 24 z 33 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła dwa break pointy i spożytkowała cztery z sześciu szans na przełamanie. Ostapenko w Miami grała w finale w 2018 roku.

Maria Sakkari (WTA 9) wygrała 7:5, 6:4 z Dajaną Jastremską (WTA 33). W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu Greczynka posłała sześć asów. Obroniła osiem z dziewięciu break pointów i uzyskała trzy przełamania. W 1/8 finału czeka ją starcie z Kalinską.

Madison Keys (WTA 18) pokonała 6:4, 7:6(5) Xinyu Wang (WTA 43). W ciągu godziny i 43 minut Amerykanka zniwelowała cztery z pięciu break pointów i zaliczyła dwa przełamania. W IV rundzie będzie rywalką Rybakiny. Katie Boulter (WTA 30) w 1,5 godziny wygrała 6:2, 6:3 z Beatriz Haddad Maią (WTA 13). Brytyjka nie dała rywalce żadnej okazji na przełamanie, a wykorzystała cztery z siedmiu break pointów.

Miami Open, Miami (USA)
WTA 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 8,995 mln dolarów
sobota, 23 marca

III runda gry pojedynczej:

Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) - Taylor Townsend (USA, Q) 6:3, 6:7(3), 6:4
Maria Sakkari (Grecja, 8) - Dajana Jastremska (Ukraina, 28) 7:5, 6:4
Madison Keys (USA, 17) - Xinyu Wang (Chiny) 6:4, 7:6(5)
Anna Kalinska (22) - Jelena Ostapenko (Łotwa, 9) 6:3, 6:1
Katie Boulter (Wielka Brytania, 24) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 11) 6:2, 6:3
Julia Putincewa (Kazachstan) - Greet Minnen (Belgia, LL) 6:2, 2:6, 6:4