Dominic Thiem wygrał pierwszy mecz w sezonie w ATP Tour. Wielki powrót faworyta gospodarzy

Dominic Thiem w trzech setach pokonał Maximiliana Marterera w I rundzie rozgrywanej na kortach ziemnych imprezy 250 w Estoril i odniósł pierwsze zwycięstwo w 2024 roku w turnieju rangi ATP 250. Nuno Borges, faworyt gospodarzy, obronił meczbola.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / Tiago Petinga / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Z powodu problemów z nadgarstkiem udział Dominika Thiema w turnieju ATP w Estoril stał pod znakiem zapytania. Austriak jednak zdecydował się na ten występ i - jak się okazuje - była to dobra decyzja. W swoim inauguracyjnym meczu, w poniedziałek, pokonał 6:1, 6:7(3), 6:4 Maximiliana Marterera.

- To był świetny i wyrównany od drugiego seta mecz. Stoczyliśmy wspaniałą walkę i jestem naprawdę szczęśliwy - mówił, cytowany przez atptour.com, Thiem, który w ciągu dwóch godzin i 14 minut gry zapisał na swoim koncie sześć asów i sześć przełamań.

Dla 30-latka z Wiener Neustadt to pierwszy w sezonie wygrany mecz w imprezie rangi ATP Tour. O kolejny powalczy z Richardem Gasquetem. Francuz wszedł do drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, zastępując zmagającego się z infekcją Alejandro Davidovicha, który miał być rozstawiony z numerem czwartym.

Wielkim powrotem popisał się Nuno Borges. Najlepszy aktualnie portugalski tenisista w pojedynku z kwalifikantem Lucasem Pouille'em przegrywał 0:6 i 0:2, ale odrobił straty, obronił meczbola i zwyciężył 0:6, 7:6(6), 6:3. W II rundzie 27-latek z Mai zmierzy się z oznaczonym "trójką" Lorenzo Musettim.

Odpadł rozstawiony z numerem szóstym Miomir Kecmanović, który przegrał 1:6, 5:7 z Roberto Bautistą. Z kolei spotkanie Jurija Rodionova z Cristianem Garinem zostało przerwane w drugim secie z powodu opadów deszczu.

Obok wspomnianego Gasqueta, drugim lucky loserem został David Jorda. Hiszpan wszedł do turnieju w zastępstwie kontuzjowanego Constanta Lestienne'a.

Millennium Estoril Estoril Open, Estoril (Portugalia)