Kontrolowane zwycięstwo Alexandra Zvereva. Novak Djoković przed szansą na rewanż

Alexander Zverev bez straty seta ograł Sebastiana Ofnera w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Do 1/8 finału awansowali też Jan-Lennard Struff i Lorenzo Musetti, który będzie rywalem Novaka Djokovicia.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: Alexander Zverev
We wtorkowy wieczór Alexander Zverev rozpoczął rywalizację w turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. W meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) rozstawiony z numerem piątym Niemiec pokazał się z bardzo dobrej strony i po 78 minutach rywalizacji pokonał 6:3, 6:4 Sebastiana Ofnera, podwyższając na 4-0 bilans konfrontacji z Austriakiem.

Przewaga Zvereva we wtorkowym spotkaniu nie podlegała dyskusji. Niemiec kontrolował wydarzenia na korcie i był lepszy w każdym elemencie tenisowej sztuki. Ani przez moment nie był poważnie zagrożony i zakończył mecz z jednym asem, dziesięcioma zagraniami kończącymi oraz trzema przełamaniami.

Do III rundy awansował również inny Niemiec, Jan-Lennard Struff. 33-latek z Warstein zapisał na swoim koncie dwa asy, 18 uderzeń wygrywających oraz cztery breaki i w 91 minut ograł 7:6(2), 6:1 Bornę Coricia.

Przeciwnikiem w 1/8 finału najwyżej rozstawionego Novaka Djokovicia został Lorenzo Musetti, z którym przegrał w tej fazie zeszłorocznej edycji Rolex Monte-Carlo Masters. 22-letni Włoch w ostatnim wtorkowym pojedynku zaserwował dwa asy, wykorzystał cztery z ośmiu piłek na przełamanie i pokonał 6:2, 7:5 19-letniego Arthur Filsa.

Jako ostatni w II rundzie zameldował się Gael Monfils. Francuski showman kolejny raz w swojej karierze porwał za sobą publiczność i wygrał 6:7(7), 6:3, 7:5 ze "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji, Aleksandarem Vukiciem, który wszedł do drabinki w zastępstwie Jordana Thompsona, w decydującym secie odrabiając stratę 1:4. Jego kolejnym rywalem będzie Danił Miedwiediew, turniejowa "czwórka".

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)