Danił Miedwiediew sfrustrowany, ale zwycięski. Będzie moskiewski mecz w Monte Carlo

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
PAP/EPA / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew

Danił Miedwiediew miał problemy z opanowaniem emocji, ale i tak bez straty seta pokonał Gaela Monfilsa w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Kolejnym rywalem moskwianina będzie Karen Chaczanow.

Danił Miedwiediew jako ostatni spośród głównych kandydatów do tytułu przystąpił do gry w turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. W środowym meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) rozstawiony z numerem czwartym moskwianin pokonał 6:2, 6:4 Gaela Monfilsa, wyrównując na 2-2 bilans bezpośrednich konfrontacji z Francuzem.

Miedwiediew odniósł pewne zwycięstwo, ale podczas meczu daleki był od spokoju. Tenisista z Moskwy był sfrustrowany błędnymi decyzjami sędziów liniowych. Wdał się w sprzeczkę z sędzią stołkowym Mohamedem Lahyanim i na długą chwilę stracił dobry rytm, ale ostatecznie zdołał zwyciężyć w dwóch setach, w drugiej partii odrabiając stratę przełamania.

- Gael jest świetnym defensorem, więc trzeba ostrożnie go atakować. To był taktyczny mecz i dobrze się spisałem - powiedział, cytowany przez atptour.com, Miedwiediew, który w III rundzie zmierzy się z rodakiem, Karenem Chaczanowem, turniejową "15".

W zrealizowaniu pełnego planu gier w środę przeszkodziła pogoda. Z powodu opadów deszczu przerwane zostały pojedynki Holgera Rune z Sumitem Nagalem i Miomira Kecmanovicia z Grigorem Dimitrowem. Tenisiści wznowią rywalizację w czwartek.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 5,950 mln euro środa, 10 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (4) - Gael Monfils (Francja) 6:2, 6:4 Holger Rune (Dania, 7) - SUmit Nagal (Indie, Q) 6:3, 2:1 *do dokończenia Miomir Kecmanović (Serbia) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 9) 4:6, 1:2 do dokończenia