Świątek skomentowała decyzję WTA

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Prestiżowy turniej WTA Finals przez najbliższe trzy lata będzie odbywać się Rijadzie. Czy Arabia Saudyjska to dobry wybór? Iga Świątek powiedziała, co o tym sądzi.

W tym artykule dowiesz się o:

O takim rozwiązaniu mówiło się już od dłuższego czasu, ale na oficjalną decyzję musieliśmy cierpliwie poczekać. Na początku kwietnia doniesienia potwierdziły się i stało się jasne, że to Arabia Saudyjska w najbliższych latach będzie gościć najlepsze tenisistki świata, a konkretnie - Rijad.

- Przeniesienie WTA Finals do Rijadu to dla nas nowa, ekscytująca szansa i pozytywny krok w kierunku długoterminowego rozwoju kobiecego tenisa jako sportu globalnego. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania Saudyjskiej Federacji Tenisowej w rozwój tego sportu - cieszył się szef WTA, Steve Simons (---> WIĘCEJ TUTAJ).

Duże znaczenie w tym przypadku miały bez wątpienia pieniądze. Warto dodać, że szefostwo Saudyjskiego Związku Tenisowego zaproponowało rekordową pulę nagród WTA Finals 2024, która będzie wynosiła aż 15,25 milionów dolarów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Probierz na polu golfowym. Zobacz, co poszło nie tak

Podczas ostatniej konferencji przed turniejem w Stuttgarcie o Arabię Saudyjską i rozwój tenisa w tym kraju została zapytana Iga Świątek. Czy to dobre miejsce dla tak prestiżowych zawodów?

- Jako gracze nie mamy na to większego wpływu. WTA i ATP muszą podjąć takie decyzje i postawić nas w przestrzeni, w której wiemy, czego się spodziewać. Gra się zmienia. Mam nadzieję, że wpływ będzie pozytywny w postaci zmian - powiedziała liderka światowego rankingu.

- Zobaczymy jak to będzie. Mam nadzieję, że gdziekolwiek odbędą się finały WTA, będzie dobra atmosfera, a WTA sprawi, że będziemy mogli grać w tenisa i dobrze się przy tym bawić - dodała Iga Świątek.

Prestiżowy turniej WTA Finals 2024 odbędzie 2-9 listopada w Rijadzie.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (4)
avatar
Mirek Nowicki
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Skoro Iga wygrala dwa razy Porsche, powinna chwalic tez niemicka technike z Oswiecimia.  
avatar
prof. filutek
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Araby i rozwój jakichkolwiek dyscyplin sportowych... chyba wyścigi wielbłądów. Prawda jest taka, że szejki szczają ropą i srają dolarami, więc upychają kasę gdzie się da. Formuła, Mundial, kraj Czytaj całość
avatar
SILOS
16.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ale się wysiliła...