W hali rozległy się głośne brawa. Cóż za zagranie Świątek!

Jelena Rybakina okazała się pierwszą tenisistką, która znalazła sposób na Igę Świątek w Stuttgarcie. Kazaszka pokonała liderkę rankingu 6:3, 4:6, 6:3. Pomimo przegranej Polka zdołała pochwalić się świetnym zagraniem, za które otrzymała gromkie brawa.

Paweł Kaszuba
świetne minięcie Igi Świątek Twitter / WTA / Na zdjęciu: świetne minięcie Igi Świątek
W szóstym spotkaniu pomiędzy Igą Świątek a Jeleną Rybakiną czwarty raz ręce w górę w geście zwycięstwa mogła podnieść zwyciężczyni Wimbledonu 2022. Niezwykle zacięte spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 w setach dla Kazaszki (6:3, 4:6, 6:3). Mecz trwał blisko 3 godziny.

Pierwszy gem decydującego seta rozpoczął się nerwowo dla polskiej tenisistki. Zmuszona była dwukrotnie bronić się przed utratą serwisu. Jeden z break pointów obroniła w niezwykle widowiskowy sposób (zobacz wideo poniżej).

Polka popisała się zagraniem w defensywie, przy której ręce same składały się do oklasków. Przy bardzo dużej przewadze Rybakiny w wymianie Świątek pokazała, dlaczego jest aktualnie najlepszą tenisistką na świecie. Liderka rankingu zagrała bardzo ciasny bekhend, który minął znajdującą się przy siatce rywalkę. Niemiecka publiczność nagrodziła Polkę ogromnymi brawami.

Następnym turniejem, w którym pojawi się Iga Świątek będzie impreza WTA 1000 w Madrycie. Zmagania w stolicy Hiszpanii rozpoczną się 23 kwietnia.

Czy Iga Świątek wygra w tym roku turniej na nawierzchni ziemnej?