Ostrzegają Igę Świątek. "Najlepszy tydzień w sezonie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek o ćwierćfinał turnieju WTA 1000 w Madrycie zawalczy z Sarą Sorribes. Liderka światowego rankingu do spotkania podejdzie z łatką faworytki, ale musi uważać. Hiszpanka znajduje się w niezłej formie.

W tym artykule dowiesz się o:

Chwila przerwy i w poniedziałek kolejny mecz. Iga Świątek w trzeciej rundzie zawodów WTA 1000 w Madrycie zdeklasowała Soranę Cirsteę i awansowała do najlepszej "szesnastki". Rumuńska tenisistka w tym starciu nie miała żadnych szans i zdołała ugrać jedynie dwa gemy (---> RELACJA).

Liderka światowego rankingu w 1/8 finału zmierzy się Sarą Sorribes, która w dwóch setach pokonała Wiktorię Azarenkę. W zapowiedzi na oficjalnej stronie WTA możemy przeczytać, że hiszpańska tenisistka ma za sobą "najlepszy tydzień w tym sezonie".

"Po raz pierwszy w tym roku odniosła trzy zwycięstwa z rzędu w turnieju głównym. To nie była jednak łatwa droga, ale pokonała Bernardę Perę, Elinę Switolinę i Wiktorię Azarenkę, nie tracąc przy tym choćby seta. Hiszpanka marzy o swoim drugim ćwierćfinale w Madrycie" - czytamy.

Autorzy zapowiedzi ostrzegają Igę Świątek, ale Polka i jej sztab szkoleniowy doskonale zdają sobie z tego sprawę, że Sara Sorribes w aktualnej formie może być niewygodną rywalką. Mimo wszystko inny wynik niż wygrana raszynianki będzie sporą niespodzianką.

"Numer jeden na świecie pragnie awansować do ćwierćfinału w Madrycie drugi rok z rzędu i będzie zdecydowaną faworytką w walce z Hiszpanką. Sara Sorribes przegrała wszystkie sześć setów, które rozegrała z Igą Świątek" - podkreśla WTA.

Iga Świątek i Sara Sorribes walkę o ćwierćfinał Mutua Madrid Open 2024 rozpoczną w poniedziałek (29 kwietnia) o godzinie 12:30. Relacja LIVE z tego spotkania będzie dostępna ---> TUTAJ.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty