Nieliczne tenisistki zdążyły przed deszczem. Rozczarowania gospodyń w Rzymie

Mecze w turnieju WTA w Rzymie zostały przerwane lub przełożone na czwartek z powodu opadów deszczu. Po południu zdążyły awansować do drugiej rundy Katerina Siniakova, Sofia Kenin oraz Mayar Sherif.

Katerina Siniakova PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Katerina Siniakova
Katerina Siniakova potrzebowała dokładnie półtorej godziny do wyeliminowania Nurii Brancaccio, która w drabince głównej wystartowała z "dziką kartą". Co prawda pierwszy set trwał krócej niż drugi, ale to w nim rozegrano więcej - 10 gemów. Katerina Siniakova zwyciężyła 6:4, a następnie poszła za uderzeniem i podsumowała mecz przekonującym 6:2 w drugiej partii. Następną przeciwniczką doświadczonej Czeszki będzie Elise Mertens.

Co prawda Sofia Kenin przeżyła nerwowe momenty w meczu z Lucią Bronzetti, ale zwyciężyła z Włoszką w dwóch setach. W ten sposób sprawiła kolejną przykrość gospodarzom turnieju. Największa z nich to oczywiście nieobecność kontuzjowanego Jannika Sinnera w męskiej drabince. Sofia Kenin zagra o awans do trzeciej rundy z Ons Jabeur.

Przed opadami deszczu uwinęła się w środę również Mayar Sherif. Egipcjanka zdominowała mecz z Petrą Martić i oddała Chorwatce zaledwie po dwa gemy w obu setach. Tenisistki są sąsiadkami w rankingu WTA, ale nie stoczyły wyrównanego pojedynku na korcie. Mayar Sherif kontrolowała wydarzenia i raz po raz wymierzała przeciwniczce kary za błędy w grze. Jej następną przeciwniczką będzie Jasmine Paolini.

Cztery mecze zostały rozpoczęte, ale niedokończone. Na kort muszą powrócić w czwartek Maria Carle i Laura Siegemund, Rebeka Masarova i Irina-Camelia Begu, Nadia Podoroska i Sara Sorribes, a także Renata Zarazua i Elisabetta Cocciaretto.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)