Hurkacz lepszy od Nadala. Sprawdź, ile zarobił za zwycięstwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Juan Carlos Lucas/NurPhoto / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Juan Carlos Lucas/NurPhoto / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze zmierzył się z Rafaelem Nadalem. Polak pokonał legendę tenisa w wielkim stylu i awansował do III rundy turnieju w Rzymie. Sprawdź, ile za to zarobił.

W tym artykule dowiesz się o:

Hubert Hurkacz przystąpił do turnieju w Rzymie jako rozstawiony z nr 7. To oznaczało, że w I rundzie otrzymał tzw. wolny los.

Jego pierwszym przeciwnikiem był zbliżający się do końca zawodowej kariery Rafael Nadal. Hurkacz dotąd nie miał okazji zmierzyć się z utytułowanym Hiszpanem.

Wrocławianin pokazał się ze świetnej strony. W pierwszym secie stracił tylko jednego gema. W drugiej partii również był znacznie lepszy i zwyciężył ostatecznie 6:1, 6:3.

Awans do III rundy turnieju w Rzymie wiąże się z nagrodą finansową w wysokości 55,4 tys. dolarów. W przeliczeniu daje to kwotę nieco ponad 220 tys. złotych. Dodajmy, że pula nagród w turnieju ATP 1000 w Rzymie wyniosła 34 mln złotych.

Wynagrodzenie Polaka wzrośnie, jeżeli będzie przechodził do kolejnych rund. W 1/16 finału zmierzy się z Tomasem Martinem Etcheverrym.

Czytaj także:Hubert Hurkacz poznał potencjalnego rywala w III rundzie. To rozstawiony ArgentyńczykZwrot w meczu Świątek. Polka skomentowała, co się stało

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski dostał w "tyłek", kiedy był dzieckiem. "Nie miałem nawet butów na trening"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty