Iga Świątek z awansem. Sprawdź, kiedy i z kim zagra

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mateo Villalba / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Mateo Villalba / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek stoczyła trzygodzinny bój z Naomi Osaką i ostatecznie zdołała wywalczyć awans do trzeciej rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Zobacz, kiedy nasza tenisistka wróci do gry i z kim się zmierzy.

Zmagania w wielkoszlemowym Roland Garros Iga Świątek rozpoczęła od spotkania z Leolią Jeanjean. Mecz pierwszej rundy nie był dla niej wymagający, ponieważ w starciu z kwalifikantką straciła tylko i wyłącznie trzy gemy (6:1, 6:2).

W drugiej rundzie czekała na nią Naomi Osaka. Japonka to była liderka światowego rankingu WTA, która miała okazję zmierzyć się z obecną. I trzeba przyznać, że solidnie ją postraszyła. W trzecim secie prowadziła bowiem 6:7(1), 6:1, 5:2. Mimo to nie dopięła swego i po trzygodzinnej batalii przegrała po tym, jak w decydującym secie Świątek zgarnęła pięć gemów z rzędu.

Tym samym mimo sporych problemów nasza tenisistka wywalczyła awans do kolejnej fazy. I pewne jest, że zmierzy się z nierozstawioną rywalką. Co prawda kolejną przeciwniczkę miała poznać jeszcze przed swoim meczem, ale opady deszczu storpedowały rywalizację Marie Bouzkovej z Janą Fett.

Spotkanie zostało przerwane przy stanie 6:2, 1:0 dla Czeszki. I wiemy już, że zostanie wznowione w czwartek, 30 maja około godziny 13:00. Bouzkova będzie faworytką, by ostatecznie zameldować się w trzeciej rundzie i zmierzyć się z Polką.

Na ten moment trudno jednak określić, kiedy na korcie ponownie zobaczymy Świątek. Pierwotnie powinna pojawić się już w piątek, ale z uwagi na przełożone mecze najpewniej o awans do czwartej rundy powalczy w sobotę.

Przeczytaj także: Iga, co ty zrobiłaś? Nieprawdopodobny zwrot akcji

Źródło artykułu: WP SportoweFakty