"Stracił rozum". Eksperci zdumieni słowami Hurkacza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

Hubert Hurkacz podczas przegranego meczu z Grigorem Dimitrowem miał duże zastrzeżenia do pracy sędzi. Proponował nawet rywalowi, aby zgodził się na jej wymianę. Tym zachowaniem Polak wszystkich zszokował.

W tym artykule dowiesz się o:

Hubert Hurkacz zakończył swój udział w turnieju wielkoszlemowym Roland Garros. Polak odpadł w czwartej rundzie po zaciętym boju z Grigorem Dimitrowem. Bułgar ostatecznie zwyciężył całe spotkanie 7:6(5), 6:4, 7:6(3) (relację z meczu znajdziesz TUTAJ).

Polski tenisista miał wiele zastrzeżeń do pracy sędzi, co otwarcie komunikował. Gorąco zrobiło się w ostatnim secie, a sfrustrowany Hurkacz podszedł do swojego rywala z zaskakującą propozycją.

- Czy chcesz kontynuować z tą panią tutaj, czy wszystko jest w porządku, czy też chcesz zmiany? To właśnie mówię, zależy od ciebie - powiedział do Dmitrowa.

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką

Rywal był w szoku. Takich słów Hurkacza nikt się nie spodziewał >> To właśnie o tej sytuacji zrobiło się głośno w sieci. Kibice i eksperci byli w szoku, bo takie sceny zdarzają się niezwykle rzadko. Wygląda na to, że Hubert swoją postawą stracił wiele w oczach fanów tenisa.

"Oczom nie wierzę w to, co widzę... Hubert Hurkacz po prostu stracił rozum i po wielokrotnym wezwaniu supervisora zapytał Grigora Dimitrowa, czy chce zmienić sędzię" - pisze Gaspar Ribeiro Lanca, dziennikarz raquetc.com.

"Jeśli myślałeś, że widziałeś już wszystko w świecie tenisa, nie przegap tego. Hurkacz pytający Dimitrowa, czy zgadza się na zmianę sędzi, ponieważ nie jest zadowolony z tego, jak radzi sobie w meczu. Niesamowite" - komentuje Jose Moron z Punto de Break.

"Dzisiaj miała miejsce dziwna scena z Hurkaczem, a Dimitrow zachował się dobrze, uspokajając swojego kolegę. Hubi był niezadowolony z zaliczenia prawidłowej piłki i zapytał, czy Bułgar chciałby zmienić sędzię. Doświadczony Grigor podszedł i upomniał go" - czytamy na profilu Tenis Alem do Obvio.

Rywal mógł doznać kontuzji. Tylko spójrz, co zrobił Hurkacz >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty