"Co za talent". Tego, co zrobiła 17-latka z Rosji, nie dokonała nawet Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Mirra Andriejewa (z lewej) i Iga Świątek (z prawej)
Getty Images / Na zdjęciu: Mirra Andriejewa (z lewej) i Iga Świątek (z prawej)

Mirra Andriejewa awansowała do półfinału Rolanda Garrosa kosztem Aryny Sabalenki. Rosjanka dzięki temu zapisała się w historii, powtarzając wyczyn Martiny Hingis z 1997 roku.

Nie będzie trzeciego z rzędu finału z udziałem Igi Świątek i Aryny Sabalenki. Polka wciąż jest w grze o zwycięstwo w Rolandzie Garrosie, ale z wielkoszlemowym turniejem pożegnała się jej rywalka. Białorusinka odpadła w ćwierćfinale po zaciętym boju z Mirrą Andriejewą.

Dramat Sabalenki! Niebywałe sceny w Paryżu >> Rosjanka przegrała pierwszego seta po tie-breaku, ale to jej nie podłamało. 17-latka kolejne dwa sety wygrała 6:4. Sensacja stała się faktem, bo nieliczni zakładali, że druga rakieta świata polegnie w boju z tak młodą przeciwniczką.

Okazuje się, że Andriejewa zapisała się w historii. Rosjanka została najmłodszą półfinalistką turnieju wielkoszlemowego od 1997 roku. Tego nie zrobiła nawet Iga Świątek, bo tak daleko doszła po raz pierwszy w 2020 roku, gdy miała już 19 lat. Wtedy od razu wygrała Rolanda Garrosa.

W 1997 roku świat zachwycał się 17-letnią Martina Hingis. Szwajcarka potem została jedną z największych gwiazd kobiecego tenisa i wygrała pięć turniejów wielkoszlemowych. Czas pokaże, czy Andriejewa pójdzie w jej ślady.

"Co za talent" - komentuje wyczyn Rosjanki The Tennis Letter.

Młoda Rosjanka ma przed sobą półfinał, w którym zagra z Jasmine Paolini. Zwyciężczyni potem zagra w finale z Igą Świątek lub Coco Gauff.

Ależ to wymyśliła. Niesamowite, jak 17-latka skończyła mecz z Sabalenką >> Sensacyjna porażka Sabalenki. Będą konsekwencje >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty