Przepaść. O tyle Świątek zarobiła więcej niż Sabalenka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek i Aryna Sabalenka
Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek i Aryna Sabalenka
zdjęcie autora artykułu

Ten rok należy do Igi Świątek nie tylko pod względem sukcesów, ale także zarobków. W zaledwie sześć miesięcy polska tenisistka zarobiła fortunę. Aryna Sabalenka może tylko pozazdrościć.

Iga Świątek od wielu miesięcy jest liderką rankingu WTA i bez przerwy udowadnia, że nie ma w tym żadnego przypadku. To aktualnie najlepsza tenisistka na świecie, która szczególnie w ostatnich tygodniach złapała bajeczną formę. Efekt? Wygrała trzy prestiżowe turnieje z rzędu.

Świątek ponownie wybierze polski ośrodek? "W każdej chwili może przyjechać" >> 23-latka zaczęła zwycięski marsz w Madrycie, a potem nie miała sobie równych w Rzymie oraz Paryżu. Ostatni sukces był wyjątkowy, bo wielkoszlemowego Rolanda Garrosa wygrała po raz trzeci z rzędu, a czwarty w karierze.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poszła na plażę o 8 rano. Co za zdjęcia!

Trofea to jedno, ale drugą nagrodą za ciężką pracę są nagrody finansowe. Ile w 2024 roku zarobiła Iga Świątek? Kwota zwala z nóg, bo jest 6,68 mln dolarów. W przeliczeniu na polską walutę jest to aż 26,5 mln złotych.

Wśród tenisistek drugie miejsce pod względem zarobków zajmuje Aryna Sabalenka. Białorusinka jednak wypada znacznie słabiej na tle Świątek, bo w tym roku na kortach zarobiła 3,71 mln dolarów (14,7 mln zł).

Co ciekawe, Iga obecnie rządzi także biorąc pod uwagę mężczyzn. W zestawieniu bez podziału na płeć drugie miejsce zajmuje Jannik Sinner (5,16 mln dolarów, 20,5 mln zł), a trzeci jest Alexander Zverev (4,63 mln dolarów, 18,3 mln zł).

To pokazuje imponującą dominację polskiej tenisistki. Teraz czeka ją krótka przerwa. Iga Świątek wycofała się z turnieju WTA 500 w Berlinie. Prawdopodobnie zobaczymy ją w akcji dopiero na początku lipca w Wimbledonie. Potem na przełomie lipca i sierpnia wróci do Paryża, by powalczyć o medal igrzysk olimpijskich.

Iga Świątek wycofała się z turnieju! >> "Najgorszy w historii". Amerykanie piszą o meczu Świątek >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty