Wimbledon. Mecz Hurkacza przerwany

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Thomas F. Starke / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Thomas F. Starke / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz rozpoczął we wtorek rywalizację w Wimbledonie. Polak przegrał nieoczekiwanie pierwszego seta z Radu Albotem, a na początku drugiej partii spotkanie zostało przerwane. Na ponad godzinę.

W tym artykule dowiesz się o:

W drugim secie, przy stanie 1:1 w gemach i 40:40, Hubert Hurkacz i Radu Albot udali się do szatni. Spotkanie Polaka z Mołdawianinem musiało zostać przerwane, bo w Londynie się rozpadało.

Kort został przykryty plandeką. Jak informował komentator Polsatu Sport Dawid Olejniczak, najprawdopodobniej zanosi się na dłuższą, kilkunasto-, a być może i kilkudziesięciominutową przerwę. Ostatecznie przerwa wyniosła ponad godzinę.

Sędzia postanowił nie czekać z decyzją, mając na uwadze zdrowie zawodników. Krótko przed przerwaniem gry Hurkacz kilka razy niebezpiecznie się poślizgnął.

Już w końcówce pierwszej odsłony doszło do krótkiej przerwy, również wywołanej opadami deszczu. Tenisiści szybko jednak wznowili grę. Niespodziewanie seta numer 1 wygrał Radu Albot 7:5.

We wtorek rywalizację w Wimbledonie mają rozpocząć także trzy Polki: Iga Świątek, Magdalena Fręch i Magda Linette. Liderka światowego rankingu zmierzy się z Sofią Kenin (USA), Fręch z Beatriz Haddad Maią (Brazylia), zaś Linette z Eliną Switoliną (Ukraina).

AKTUALIZACJA Po godz. 14:20 mecz Hurkacz - Albot został wznowiony.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty